Nem jutott fel az FK Csíkszereda

Dobos László 2017. május 26., 22:17 utolsó módosítás: 2017. május 26., 22:55

Hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának feljutási rangadóján a Știința Miroslava együttesétől. Meglepetésre a csíkiakat üldöző szászhermányiak csak döntetlent játszottak hazai pályán, így a harmadik eséllyel induló Miroslava a feljutó.

Fotó: Gecse Noémi

Felázott talajú pályán, telt ház előtt kezdődött el a pénteki találkozó, a listavezető FK Csíkszereda a harmadik Știința Miroslavát fogadta. Kitűnő hangulatban zajlott a mérkőzés, a székelyföldi csapatnak több mint ezren szurkoltak, a vendégeket pedig egy közel 50 fős csoport buzdította.

Végigtámadta az első félidőt a házigazda FK Csíkszereda, az első félórában szinte percenként alakítottak ki gólhelyzeteket a csíkiak, Bajkó kétszer is betalált a kapuba, de mindkét gólt les miatt érvénytelenítették, György lövése pedig a kapufáról pattant vissza.

A 40. percben sorozatban háromszor lőttek kapura az FK játékosai, de a vendégek mindhárom alkalommal menteni tudtak,

az utolsó lövésnél az egyik védőjük rúgta ki a labdát a gólvonalról.

Szünet után újra saját térfelére szorította ellenfelét az FK Csíkszereda, de az 50. percben szinte gólt kaptak: Horvát kapus rosszul rúgta ki a labdát, ez az ellenfélhez jutott, Maxim lövése pedig a kapufáról vágódott ki. A csíkiak mindent egy lapra tettek fel, a kapus kivételével szinte mindenki támadott.

A vendégek húzták az időt, és hosszú kirúgásokkal próbálták távol tartani 16-osuktól a labdát. A 65. percben aztán a semmiből,

a második kapura lövésükből megszerezték a vezetést:

Taciuc baloldali, kapu felé tartó lövése az egyik csíki védőn irányt változtatva az FK kapujában kötött ki (0–1).

Gól után szerkezetváltással próbálkozott az FK szakvezetése, több cserét eszközölt, folytonosan támadtak, a pontosan védekező Miroslava hátvédjei azonban jól mozdultak ki a kapu felé ívelt labdáknál, és az FK játékosai rendre lesben maradtak. Az utolsó percekben egy 11-es gyanús helyzet is volt a Miroslava 16-osán belül, de a játékvezető nem fújt semmit.

Az egész mérkőzésen védekező csapat egy szerencsés góllal legyőzte a végig támadó gárdát. A futballt gólokra játsszák.