A Székely Sport kiemelten kezelte, adott hírt a nem rég zárult teqballvilágbajnokságról. A vietnami eseményen több székelyföldi játékos próbált érmeket szerezni, Györgydeák Apor és Barabási Kinga fel is állhatott a legvégén a dobogóra.
A vébén hárman képviselték Romániát játékvezetés szintjén, mindhárman Székelyudvarhelyről utaztak ki: Molnos Imre, Márton Áron és Szabó Attila.
„Nem volt újdonság számunkra, hogy ott leszünk a tornán, hiszen két hónappal a vébé előtt értesítettek bennünket. Igazából az volt a kérdés, hogy hányan utazhatunk, végül mi hárman kaptunk innen küldést.
Többnyire európai bírókkal voltunk, a többi kontinens csak pár játékvezetővel képviseltette magát” – mondta el a Székely Sport megkeresésére Molnos Imre.
Ez volt zsinórban a harmadik világbajnokságuk, így volt összehasonlítási alapjuk. „Kitűnően megszervezett esemény volt, a vietnami szövetség most került be a körforgásba, alaposan odatette magát.
Saigon egyik legforgalmasabb terén voltak kialakítva a játékterek, nagy volt az érdeklődés, 3-4 ezer ember mindig ott volt” – tette hozzá.
Játékvezetői szempontból nem okoztak különösebb problémát a torna összecsapásai. „A csoportmeccsek nagyon egyoldalúak voltak. A döntők már teljesen kiegyensúlyozottak. A párommal, Áronnal a legjobban a férfi párosmeccseket szeretjük vezetni.
– fejtette ki Molnos Imre.
Szabó Attila párja egy magyarországi játékvezető, Pusztai Gergelyvolt, ők többek között a férfi egyes egyik elődöntőjét vezették.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Szentegyháza csíkszeredai kijáratától nem messze a 13A jelzésű országúton csütörtök délután.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!