Nagyon elverték Ploiești-en a Ripensiát

Orbán Zsolt 2020. szeptember 15., 22:41 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 21:01

Kiütéses Petrolul-sikerrel zárult a másodosztályú román labdarúgó-bajnokság harmadik fordulója. A házigazda sárga-kékek 5–0-ra gázolták el kedden este a Temesvári Ripensiát.

Gálázott az FK Csíkszereda következő ellenfele Fotó: FC Petrolul Ploiesti/Facebook

Viorel Moldovan labdarúgói nem kegyelmeztek a bánsági alakulatnak, a forduló utolsó mérkőzésén a Petrolul lefocizta a Ripensiát. A ploiești-i csapat ugyanolyan arányban diadalmaskodott, mint szombaton a Turris-Oltul Turnu-Măgurele a Pandurii Tg. Jiu vendégeként: 5–0 lett a végeredmény, miután a hazaiak kettővel vezettek a szünetben.

A hétfői játéknapon a Temesvári ASU Poli 2–1-re verte a Konstancai Farult, míg vasárnap a Kolozsvári U hiába vezetett közel egy órán át Buzăuban, a Gloria fordítani tudott a hajrában. A szombati találkozókat itt foglaltuk össze.

A kolozsváriak bodzavásári veresége következményekkel járt, ugyanis egy nappal a meccs után benyújtotta felmondását Adrian Falub vezetőedző, akinek megköszönték a munkáját.

A kolozsvári csapat korábbi dési védője tavaly szeptemberben már negyedik alkalommal vette át az U irányítását. A Szamos-partiak minimális különbségű bákói győzelemmel kezdték a 2020–2021-es szezont a 2. Ligában, majd hazai pályán szintén egygólos meccsen kaptak ki az ASU Politól.

A bajnokságot egyedüli hibátlan csapatként a Bukaresti Rapid vezeti, két pont lemaradással második az FC U Craiova, harmadik az ugyancsak hétpontos Temesvári ASU Poli.

A harmadik fordulóban pihenő FK Csíkszereda két meccsen szerzett négy ponttal jelenleg 11. a mezőnyből. A piros-feketék hétfőn, szeptember 21-én 18 órától a Petrolul Ploiești-et fogadják.