Rangos, kétnapos versenynek adott otthont a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium sportterme, a helyi klub által rendezett 4. Stickbreakers nemzetközi gombfoci torna összehozta Románia és Magyarország legerősebb versenyzőit. A két kategóriában lezajlott megmérettetésen, az európai szektorlabda és a Dél-Amerikából származó 12 érintéses szakágban több bajnok is asztalhoz állt.
Szektorlabdában jelen volt a világbajnok, az Európa-bajnok, az aktuális magyar és román aranyérmes és az év magyar játékosa is, a 12 érintős szakágban pedig két Európa-bajnok, illetve az aktuális román és magyar bajnok vívott meccseket a csíkszeredai klub öt helybéli és egyik kolozsvári tagjával.
Szektorlabdában a csoportversenyeket követően az esélyesek egészen az elődöntőkig meneteltek, ahol végül a hibátlanul játszó mindenkori román bajnok, a marosvásárhelyi Pákai György emelhette magasba az első helyért járó trófeát. A második és harmadik helyet az anyaország két kiválósága, a váci Szathmári Károly és a budapesti ifj. Farkas Gábor szerezték meg.
Nagy harcot hozott a 12 érintéses szakág versenye, ez a „brazil örömfocit” leginkább leképző, nagyon technikás sportágban, óriási meglepetéseként, két Európa-bajnokot is megelőzve, a tavalyi romániai bajnok, a csíkszeredai Marschal István szerezte meg a végső győzelmet, a budapesti ifj. Farkas Gábor és az éppen regnáló Európa-bajnok, a debreceni Kovács Nándor előtt.
A csíkszeredai klub vezetői tárgyalásokat folytattak a Nemzetközi Asztali Labdarúgó Konföderáció elnökével, Mártonfi Istvánnal, aki szintén részt vett a csíkszeredai versenyen. „A megbeszéléseken szó esett az utánpótlás-nevelésről, a szponzorok bevonásáról és a Bajnokcsapatok Európa Kupájának döntőjéről, melyben a Stickbreakers is érintett.
Emellett a helyi szponzorok számára lehetőség nyílik arra, hogy támogassák egy világversenyre készülő klub játékosait. Ezek az intézkedések a klub alapjainak megerősítését és nemzetközi színtéren való sikerességét szolgálják” – nyilatkozta Marschal István.
A csíkszeredai nemzetközi esemény, a román és a magyar bajnokság részeként nemzetközi pontszerző verseny is volt. Megtudtuk, hogy a nyolc fős, Romániát képviselő válogatott keretének összetételét hamarosan közzé teszik.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!