Huszonhét pilóta állt rajthoz a Gyergyószentmiklóson első alkalommal megszervezett ügyességi szlalomversenyen.
Voltak, akik a hétköznapi forgalomban használt személyautójukkal versenyeztek, mások átalakított járgányokban nyomták tövig a gázpedált.
A főtéri park körül zajlott a futam, ahol a versenyzőknek nemcsak a gyorsaságukat, de a vezetési ügyességüket is bizonyítaniuk kellett, hiszen több, autógumikból és fémhordókból kialakított akadály is várt rájuk az útvonalon. Koptak a gumik rendesen a drifteléseknek köszönhetően, de
éppen ezek a nagy sebességgel végrehajtott manőverek tették igazán látványossá a versenyt.
Autóversenyeken néha előfordul a baleset, de itt ilyesmi nem történt, teljesen problémamentesen zajlott le a Richi Racing és a Hexan Motorsport által megszervezett viadal. Az élményt lényegesen növelte a két drift-pilóta, Szabó István és Kovács Károly produkciója, akik versenyen kívül tartottak bemutatót sportágukból.
Bilibók Csongor, a Hexan elnöke méltán lehetett elégedett a versenyt követően, nem kis feladatot vállaltak a főtéri autóverseny szervezésével, de bizonyítottak. Ez volt az első ilyen rendezvény, de lesz még: mindenképpen szeretnék megszervezni jövőre is.
A versenyen több kategóriában hirdettek győzteseket az autók típusától és a pilóták korától, illetve tapasztalatától függően. Íme a díjazottak, (zárójelben az autó márkája és a versenyző lakhelye):
Juniorok: 1. Bartha Mózes (Citroën Saxo, Csíkszereda), 2. András Róbert Csaba (Opel Corsa, Csíkszentkirály).
Amatőrök, 1600 köbcentisnél nagyobb autók: 1. Barazsuly Ladó Ákos ( Renault Clio, Csíkszereda), 2. Muntean Alex (Mercedes Benz CLK, Gyergyószentmiklós), 3. Kiss István (Mazda 3, Gyergyószentmiklós).
Hátsókerék-meghajtás: 1. Elekes Róbert László (Nissan Silva, Gyergyószentmiklós), 2. Incze Tamás (BMW 325, Csíkszereda), 3. Mózes Endre (BMW 316, Felsőboldogfalva).
Pro II: 1. Miklós Attila (Volkswagen Lupo, Küküllőkeményfalva), 2. Szabó Botond (Renault Clio, Csíkszereda), 3. Sándor Szilárd (Renault Clio, Gyergyószentmiklós).
Pro I: Szabó Botond ( Skoda Fabia, Csíkszereda), 2. Katona Mihály (Citroën Saxo, Gyergyószentmiklós), 3. Gábor Szabolcs (Škoda Octavia Gyergyószentmiklós).
Miklós Attila kapta a leggyorsabb körért járó különdíjat. 1.33.86 alatt ért célba a pálya teljesítése után.
Két világbajnoki címet szerzett a csíkszeredai Csiszér Ivett a lovasíjászok magyarországi vb-jén: a nyílt és női kategóriát is megnyerte a világ legjobbjait megelőzve, ezzel Székelyföldnek újabb sporttörténelmi sikert hozott.
Nem hosszabbították meg Valentin Suciu június végén lejárt szerződését a Sepsi OSK-nál, a sepsiszentgyörgyi klubot korábban a 4. Ligából az élvonalig vezető tréner az akadémia szakmai igazgatójaként búcsúzott egykori sikerei helyszínétől.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!