Az idénynyitót Párizsban rendezték, ahol a háromszéki kerékpáros bizonyult a legjobbnak, aranyéremmel térhetett haza és összetettben az első helyről várhatta a folytatást.
A barcelonai pálya változtatásokon esett át, több előzési lehetőséget kínált a versenyzőknek, ami kemény, fizikális párharcokat eredményezett a hatalmas Palau Nacional előtti lépcsőkön a Montjuïc-hegyen.
Az esemény kiválóan indult a katalánok számára, a közönségkedvenc Marta Cano bizonyult a leggyorsabbnak az időmérőn.
A futam a lehető legrosszabb kimenetelt eredményezte Molnár Ede számára, ugyanis a nyolcaddöntőben egy bukás után kiesett és nem tudott tovább versenyezni az aranyért.
Ennek köszönhetően összetettben esélye sem volt megőrizni az első helyet, a spanyol verseny után az ötödik pozíciót foglalja el. Az élen a francia Lorenzo Serres (165 pont) áll, őt követi a svéd Edvin Lindh (120), a francia Titouan Perrin-Ganier (110) és a német Nils-Obed Riecker (105).
A sepsiszentgyörgyi sportoló ennek ellenére egy másik versenyszámban felállhatott a dobogó felső fokára, a short track kategóriában ő bizonyult a legjobbnak, így Spanyolországban is begyűjtött egy aranyérmet.
A világkupa május 19-én Palangkaraya (Indonézia) városában folytatódik, majd május 26-án Sakarya (Törökország), június 2-án Leuven (Belgium), augusztus 18-án São Paulo (Brazília), szeptember 29-én Bengaluru (India) és november 3-án Rijád (Szaúd-Arábia) városában tesztelhetik majd a tudásukat a versenyzők. Az idei XCE világkupa-sorozat összesen nyolc állomásból áll.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – jelentette be Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!