Két országos bajnoki címet zsebelt be az olimpia után

Sebestyén Ervin 2024. augusztus 06., 12:52

Párizsban az olimpián tesztelte tudását a sepsiszentgyörgyi Molnár Ede, a hétvégén pedig már az országos bajnokságon állt rajthoz. Az Európa-bajnok sportoló két versenyszámban is a legjobbnak bizonyult.

Molnár Ede három nap alatt két aranyérmet zsebelt be Fotó: Facebook/Federatia Romana de Ciclism

Július 29-én, csütörtökön még Párizsban tekert Molnár Ede, ahol technikai probléma miatt nem tudta befejezni a viadalt és feladni kényszerült a hegyikerékpár-versenyt. Nem volt ideje csüggedni, ugyanis egy héttel később péntektől vasárnapig országos bajnokságot rendeztek, a helyszín Cheile Grădiștei volt.

A 28 éves háromszéki sportoló bizakodva vágott neki az eseménynek, ugyanis ezúttal nem vett részt a versenyen a nagy vetélytársa, Vlad Dascălu. A párizsi olimpia után Molnár Ede azt nyilatkozta, hogy Vlad kimaradásával kimeri jelenteni, hogy nyerni szeretne.

•  Fotó: Facebook/Federatia Romana de Ciclism
Fotó: Facebook/Federatia Romana de Ciclism

Ennek megfelelően rajthoz állt a Cross Country Short Track (XCC) és a Cross Country Olympic (XCO) versenyszámban is, mindkettőben magabiztosan tekert és teljesen megérdemelten zsebelte be az aranyérmet.

Előbbit 25 perc és 4 másodperc alatt teljesítette, utóbbinál 1 órára és 17 másodpercre volt szüksége, hogy célba érjen. Felnőtt karrierje során ez volt az első országos bajnoki győzelme XCO kategóriában.