A fehéroroszországi csúcseseményen 50 ország mintegy 4000 sportolója vesz részt, akik tizenöt sportágban indulnak. Az eredeti terv szerint a sportágak közül négy egyben az idei Európa-bajnokságot is jelentette volna, de ez csak a férfi ökölvívók és a cselgáncsozók esetében lesz érvényes, mivel gyorsasági kajak-kenuban és tollaslabdában végül nem kapnak kontinensbajnoki státuszt a versenyek. Nyolc sportág – íjászat, tollaslabda, atlétika, sportlövészet, karate, kerékpár, cselgáncs, asztalitenisz – esetében viszont a versenyek részei a jövő évi tokiói olimpia kvalifikációs sorozatának.
A fehérorosz fővárosban a kosárlabda 3x3-as változatában, tollaslabdában, gyorsasági kajak-kenuban, tornában (benne ritmikus gimnasztikában, aerobikban és gumiasztalban), karatéban, sportlövészetben, íjászatban, strandfociban, kerékpárban (országútiban és pályán), szambóban, asztaliteniszben, atlétikában, ökölvívásban, cselgáncsban és birkózásban avatnak bajnokokat.
A román küldöttséget 123 versenyző képviseli, akik minden sportágban érdekeltek lesznek. Nagy elvárásokkal utazik Minszkbe a marosvásárhelyi származású asztaliteniszező, Szőcs Bernadette, aki a női egyéni verseny első számú kiemeltjének számít.
Mihai Covaliu, a Román Olimpiai és Sportbizottság (COSR) elnöke elmondta, mivel az idei eredmények több sportágban a tokiói nyári olimpiai kvalifikációs sorozatba is beszámítanak, a sportolók teljesítménye nagy jelentőséggel bír.
Magyarországot 122 sportoló képviseli – csak strandfociban nem indulnak –, akiktől az olimpiai bizottságot irányító Kulcsár Krisztián tisztes helytállást és sportszerű versenyzést vár. Hozzátette, hogy bár konkrét elvárás nincs a csapat szereplésével kapcsolatban, reméli, minél közelebb kerülnek a tokiói kvalifikációhoz.
A június 30-áig tartó minszki sportesemény versenyeit a román közszolgálati televízió, a TVR csatornáin lehet figyelemmel követni.
Az Európa Játékok első kiadásán, 2015-ben Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban Románia tizenkét, Magyarország húsz érmet szerzett.
Négy év múlva valószínűleg Krakkó és környéke lesz a helyszíne az Európa Játékoknak, a lengyelek ugyanis az egyetlen pályázók. A végleges döntést Minszkben hozzák meg szombaton, az Európai Olimpiai Bizottság rendkívüli közgyűlésén.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!