Pénteken délelőtt a sportiminiszter körbejárta az udvarhelyi sportlétesítményeket, illetve a csapatvezetőkkel találkozott, mindazokkal, akik a sportéletben szerepet vállalnak. A város polgármestere kifejtette, ezidáig még nem látogatott Székelyudvarhelyre egyetlen sportminiszter sem.
„Az uszoda megépítése kiemelt prioritás, ahogy a focipálya és az ott lévő atlétikasáv felújítása is. Arra kértük a minisztert, hogy az elindított tanulmányok mentén nyújtson segítséget, hogy ezek a tervek megvalósulhassanak” – mondta el Gálfi Árpád sajtótájékoztatón.
Novák Károly Eduárd, ifjúsági- és sportminiszter felvezetőként örömét fejezte ki, hogy Udvarhelyen olyan hagyományos sportágak, mint a birkózás, az asztalitenisz és a kézilabda jelenleg is fennmaradtak, igencsak jó szintet képviselnek. Aztán az országos sportstratégia ismertetésébe csapott bele, miszerint fontos, hogy a sportot egy meghatározott irányba tereljék.
„Kicsi ország vagyunk, ahhoz képest, hogy a nagyhatalmak mit képviselnek, így jelentős fontosságú a stratégiát meghatározni, amely mentén fel tudjuk építeni az egészet.
– vázolta fel Novák.
Ami pedig Székelyudvarhelyt érinti, bejelentette,
a sportminisztérium egy klubot hoz létre, így tudja segíteni a férfi kézilabdacsapatot, azaz minisztériumi klubbá alakítják át a napokban az élvonalba való indulási jogot megszerző Szejke SK-t.
„Ezzel nem csak megmenteni, hanem a városvezetéssel és a vállalkozókkal arra a szintre tudjuk emelni ezt a sportágat, ahol az évekkel ezelőtt volt” – tette hozzá.
Később újságírói kérdésekre válaszolva kiderült, ez nem lesz gyors lépés, végig kell csinálniuk a bürokrácia lépéseit, így az biztos, hogy a soron következő szezonra nem, legfeljebb a 2022–2023-as idényre lehet ebből konkrétum.
Hargita megyében jelenleg a Csíkszeredai Sportklub minisztériumi klub, az udvarhelyi kézicsapat lesz tehát a második.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!