A Galacon rendezett országos döntő tornán a Nova Vita simán nyerte a csoportkört, a kieséses szakaszban csak a negyeddöntőben végzett döntetlenre, büntetőlövésekkel ment tovább ekkor. A fináléban a Virgil Bejenaru vezetőedző által irányított együttes 1–0-ra diadalmaskodott a Jászvásári Beelfoot ellen, így története második bajnoki címét ünnepelte, miután 2019-ben Nagyváradon már felért a csúcsra.
A keretnek két székelykeresztúri játékos is a tagja volt, akik alaposan kivették a részüket a sikerből: a kapus Klein László és a mezőnyjátékos Bálint Andor. Előbbi már régóta ott van a csapatnál, a román válogatottal szerepelt Eb-én és világbajnokságon is.
„Az egyik favoritnak voltunk elkönyvelve, de mi tudtuk, hogy az nem jelenti, hogy simán nyerjük meg az aranyérmeket. Tavaly öt ponttal kiestünk a csoportkör után. Ezúttal a legnagyobb ellenségünk a rekkenő hőség volt. Három nap alatt játszottuk le a meccssorozatot, a végén már kétpercenként cseréltünk.
– mondta el a Székely Sport megkeresésére Klein László.
Az országos tornán 32 klub szerepelt, felének a ranglistapontok alapján – ahogy a Nova Vita is – nem kellett selejtezőket játszania. Ide eljutni hosszú az út, előbb a megyei, regionális szakaszon kell az elsők között lenni, aztán a zónadöntőkön is jól teljesíteni.
Hargita megyében még nincs minifoci egyesület, Klein László kifejtette, hogy most azon dolgozik, hogy ez alakuljon meg, ezzel együtt pedig rendezzék meg az első megyei tornát is. „Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, Csíkszeredában is nagy hagyománya volt a minifocibajnokságnak. Persze, nem épp ugyanaz a szabályzat, de nagyon hasonló. Az országos szövetség elnökségével is többször egyeztettem, csupán 3-4 olyan megye van, ahol nincs egyesület, remélem, hogy Hargita megyében lesz. Ez egy nagyon népszerű sportág, már 30 ezer leigazolt játékos van” – tette hozzá a tapasztalt hálóőr.
Bálint Andor a második éve tagja a Marosvásárhelyi Nova Vitának, igaz számára az elsőszámú sportág a teremlabdarúgás, itt az FK Székelyudvarhely leigazolt játékosa, többszörös román válogatott. „Nem volt ismeretlen számomra a minifoci, sok a közös elem a futsallal. A tavalyi döntő tornán is ott voltam, most jobban ment minden. Az összefogás, a küzdeniakarás, a motiváció volt az együttesünk erőssége, ez vezetett az országos bajnoki címhez. Bármilyen sportágban kapsz aranyérmet, az nagy büszkeséggel tölt el” – fejtette ki portálunknak a játékos.
A marosvásárhelyi klub keretének nagy többsége Maros megyei – a helyieken kívül Szászrégenből, Radnótról, Madgyesről vannak játékosok. A Nova Vita számára az újabb kihívás a BL-szereplés lesz, nemzetközi sikerük van, két évvel ezelőtt a második számú kiírásban az Európa Kupában játszottak, akkor megnyerték a Hajdúszoboszlón rendezett tornát.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!