Ezen a héten szerdától szombatig Galacon rendezték meg a bajnoki küzdelmeket, a lebonyolítási rendszer szerint az együttesek a csoportkörben és egyenes kieséses szakaszban is játszottak.
A Nova Vita a G jelű négyesben mindhárom mérkőzését megnyerte az Aradi Ergaad, a Viitorul Dobrești és a Jászvásári Premier ellen, így az első helyről jutott tovább.
A marosvásárhelyiek a legjobb tizenhat között fölényesen, 4–0-ra múlták felül a Dévai Roelectrice csapatát, majd a negyeddöntőben az 1–1-es rendes játékidő után büntetőrúgásokkal győztek a Temesvári Glissandóval szemben. Az elődöntőben már magabiztosan 4–1-re nyertek a Nagybányai Redex ellen, így megküzdhettek az aranyéremért.
A szombat esti döntőben a Jászvásári Beelfoot volt az ellenfelük, az összecsapáson egyetlen találat döntött, ezt a Nova Vita szerezte a 14. percben Adrian Luca révén, így a végén a marosvásárhelyi gárda emelhette magasba a bajnoknak járó trófeát.
A Virgil Bejenaru vezetőedző által irányított Nova Vita története második bajnoki címét ünnepelte, miután 2019-ben Nagyváradon már felért a csúcsra.
Az idei sikerből több székely játékos is kivette a részét, mint a székelykeresztúri kapus, Klein László, a Futsal Klub Székelyudvarhely teremlabdarúgója, Bálint Andor, aki a legjobb nyolc között és az elődöntőben is betalált, vagy a marosvásárhelyi Küsmödi Tamás, ő korábban szintén az udvarhelyi futsalcsapatnál játszott.
A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.
Hiába vezetett a román labdarúgó-válogatott Zenicában, a második félidőben emberhátrányban összeomlott és elveszítette a vébéselejtezőt Boszniával szemben. Így csak a Nemzetek Ligája útvonalán juthatnak ki a vébére, ami nagyon nehéznek ígérkezik.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!