A székelyudvarhelyi klub világélmezőnybe tartozó két teqballosa, Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs kedden késő este érkeztek haza az Egyesült Államokból, ahol férfi párosban a negyedik helyen végeztek, míg vegyesben Györgydeák bronzérmet szerzett a brazil Ester Viana Mendesszel. Szerdán reggel pedig már edzést tartottak, aztán elmentek a gyógytornászhoz, aki a felmérés után 48 órás regenerálódást javasolt számukra.
Látszik, hogy hatszor megjárták Amerikát idén, továbbá két ázsiai, egy brazil és számos európai bajnokságon vettek részt, így időnként több pihenőre van szükségük.
Holott most következik az év egyik legfontosabb versenye, a hétvégi marosvásárhelyi világbajnoki selejtezőtorna, amelyen ki kell vívják a thaiföldi seregszemlére való kvalifikációt.
„Az eredményt illetően van hiányérzetünk, hiszen közel voltunk ahhoz, hogy bejussunk a döntőbe és ott megmérkőzzünk az Európa-bajnok magyarokkal, Bányik Csabával és Katz Balázzsal. De az elsődleges nem az eredmény volt, hanem sokkal inkább az, hogy sok éles meccsünk legyen és olyan elemeket gyakoroljunk, amelyeket Marosvásárhelyen is minél jobban fel tudunk használni, így ilyen szempontból remekül sikerült az amerikai verseny” – jegyezte meg Ilyés Szabolcs.
A Góbék Teqball Team játékosa, egyben csapatvezetője rámutatott, szeretnének minél több kategóriában az első helyen végezni ahhoz, hogy ők képviseljük az országot a november 27. és december 3. között rendezendő bangkoki világbajnokságon.
Mint mondta, vélhetően a kategóriánkénti leosztásban a két nagy nemzetközi romániai klub, azaz a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team és a Marosvásárhelyi Transilvania között fognak eldőlni a világbajnoki részvételi jogok.
Minden kategóriában csak az első helyezett jut ki a vb-re, és egy játékos legfeljebb két versenyszámban indulhat.
Összesen 37 játékos regisztrált a tornára, közülük a legtöbben, 15-en a Góbék Teqball Teamet képviselik, de szintén népes csapattal indul a Marosvásárhelyi Transilvania is, továbbá jelen lesznek a zsidvei és a nagyszalontai klub sportolói, valamint szászrégeni és kolozsvári versenyzők is érkeznek.
A székelyudvarhelyi klub az öt kategóriából négyben indít játékosokat.
Férfi egyéniben toronymagas esélyes a világranglista-vezető, aktuális világ- és Európa-bajnok Györgydeák Apor, mellette további hét fiatal teqballos lép asztalhoz.
Férfi párosban világranglista harmadikként szintén első kiemelt a Györgydeák Apor-Ilyés Szabolcs kettős, és még négy másik udvarhelyi duó is érdekelt lesz.
Vegyesben kiélezett küzdelemre számítanak, Ilyés Miklós Tünde oldalán játszik, ők a világranglista pontok alapján első kiemeltek, és a marosvásárhelyiek lesznek a legnagyobb ellenfeleik.
Női párosban két csapattal versenyeznek, ugyancsak kiemelkedő eredményre várnak Miklós Tünde és Lakatos Kriszta részéről.
Női egyéniben sajnos nem lesz játékosuk, hiszen az a Mitri Rita, aki az Európa-bajnok, marosvásárhelyi Barabási Kingát is legyőzte tavasszal a madridi tornán, nem tud részt venni, mert az FK Csíkszereda labdarúgóklubbal a hétvégén bajnoki mérkőzést játszanak.
A szombaton és vasárnap zajló marosvásárhelyi vb-selejtező tornát az Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem területén a Pongrácz Antal csarnokban rendezik.
Mindkét nap reggel 9 órától kezdődnek a küzdelmek, szombaton lesznek a csoportmérkőzések és a negyeddöntők, vasárnap pedig következnek az elődöntők, a kis- és a nagydöntők.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!