A héten Craiován zajlott megmérettetésen mindkét marosvásárhelyi csapat sikerrel vette a nyolcad- és negyedöntős párharcokat. Aztán az elődöntőben éppen egymással kerültek szembe a Szabó Zoltán vezetőedző által irányított vívók, a szoros csatában a második számú együttes Liviu Pascu, Daniel Popa és Claus Sebeșan összeállításban 45–43-ra győzött.
Végül meg is szerezte a trófeát, miután a kiélezett fináléban 45–44-re verte a Szatmárnémeti VSK II-t. Nem maradt érem nélkül a vásárhelyiek első számú csapata sem, Radu Andrei, Rigó Róbert, Tardi Ottó és Andrei Timoce a bronzmérkőzésen 45–39 arányban bizonyult jobbnak a CS Universitatea Craiova I. alakulatával szemben.
A Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub színeiben a májusban Szatmárnémetiben rendezett országos párbajtőrvívó bajnokságon egyéniben Andrei Timoce aranyérmet szerzett, míg csapatban Andrei Radu, Rigó Róbert, Tardi Ottó és Andrei Timoce bronzérmesek lettek.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!