A bajnoki döntők sorát az ISK-KC ifjúsági 1-es együttese kezdte, május közepén Brassóban szerepelt az ország legjobb nyolc csapatát felvonultató döntőben. A csoportkörben Sipos Lóránt tanítványai az első két mérkőzésükön vereséget szenvedtek, így eldőlt, hogy a tavalyi bronzérmes idén nem harcolhatott a dobogóért.
A csoportkör utolsó találkozóján legyőzték a Viitorul Pitești-et, így kvartettjükben a harmadikok lettek. A folytatásban az 5–6. helyekért léptek pályára a fiúk, a helyosztón az utolsó pillanatban kapott találattal alulmaradtak, így a 2016–17-es idényben a hatodik pozíciót szerezte meg az ISK-KC.
A torna legjobb védekező játékosának az udvarhelyi Mihály Zsoltot választották meg.
Ifjúsági 1-es bajnokság, döntő, B csoport: ISK-KC–Bukaresti CSM 23–28 (7–14), ISK-KC–Bákói Știința 26–40 (11–17), ISK-KC–Viitorul Pitești 38–29 (15–13). Az 5–6. helyért: ISK-KC–Konstancai ISK I. 29–28 (15–14).
Az ISK-KC legfiatalabb korosztálya, a gyerekkézilabdások két héttel ezelőtt Szászrégenben léptek pályára az elődöntő tornán, ahol három megye legjobbjai küzdöttek meg egymással. A Kuti László által irányított együttes csoportjában minden mérkőzését megnyerte, csak a döntőben szenvedett vereséget.
Az elődöntőn szerzett második helyezéssel a csapat bejutott az országos döntőbe.
Az elmúlt hét végén az ifjúsági 2-es korcsoport Szlanikfürdőn (Bákó megye) volt érdekelt az A jelzésű elődöntős csoportban. A négycsapatos megmérettetésen az volt a tét, hogy a Bakó Lajos és Sipos Lóránt által irányított együttes megszerezze az első két hely egyikét. A fiúk két mérkőzés után már teljesítették a célkitűzést, hiszen a Karácsonkő Sportiskoláját 29–23-ra, míg a călărași-i Iskolás Sportklubot 30–18-ra győzték le. Az utolsó meccsen 24–24-es döntetlent játszottak a Suceava-i Sportiskolával,
jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az első helyen zártak, és bejutottak ország legjobb nyolc csapata közé.
Tordán játszott az elmúlt hét végén az ISK-KC ifjúsági 4-es együttese. A Csavar Zoltán által felkészített fiatalok remekül kezdtek, a csoportjukban minden mérkőzésüket megnyerték (Aranyosgyéres ellen 29–17, Szászrégen ellen 20–18, a Tordai Potaissa ellen 21–18). A torna döntőjében 26–16-ra kikaptak a Nagybányai Minaurtól, így második helyen jutottak be a fináléba.
„Csak gratulálni tudok a csoportok edzőinek. Ez az egész évnyi munka eredménye, és ne felejtsük el, mi egy kis közösséget képviselünk, közülük válogatunk. Óriási eredménynek tartom, hogy négy döntőben is érdekelt az ISK-KC valamelyik együttese. A továbbiakban jó munkát kívánok, hiszen még nem járt le a szezon” – összegzett az ISK-KC csapatainak koordinátora, Sipos Lóránt.
Milyen jól illenek egymáshoz! Igazi szép pár! És milyen jól egyeznek! – szokták mondogatni olyankor, amikor egy jól alakult házasság mindkét tagja, a házaspár gondtalan, másoknak is tetsző, példás családi életet él.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!