Béres Lóránt klubelnök úgy nyilatkozott, már mindenki megunta, hogy folyton az anyagi gondokról van szó, amelyekre szerinte túl nagy hangsúly helyeződik, és megjegyezte,
az utóbbi időben a helyzet nagyon keveset javult, köszönhetően a csapat mellé állt támogatóknak, akik folyamatosan gyarapodnak.
Segítségükkel sikerült szeptemberre egy fél fizetést adniuk a játékosoknak, a következő napokban pedig újabb összeget utalnak nekik, és bár nem tudják határidőre kifizetni a béreket, nem mondható nagyon rossznak a helyzet.
Közben újabb probléma merült fel, mégpedig a klub tartozása a Sportcsarnok bérléséért,
de Béres elmondta, azon vannak, hogy tartsák magukat a vállalt kötelezettségükhöz, és minél rövidebb időn belül törlesszék ezt az adósságukat is.
„Az eddigi tartozások kifizetésével sikerült fenntartanunk a marosvásárhelyi kosárlabdát a legjobbak között, a következő lépés pedig a helyzet normalizálása lesz, de nem tudjuk, hogy ez mennyi időbe telik” – közölte Béres.
Ezután kitért a játékosokra is, akiknek szerinte megfelelő hozzállást kell tanúsítaniuk, és amikor pályára lépnek el kell felejteniük a problémákat, csakis a játékra koncentrálniuk, minden erejükkel a legjobbjukat nyújtva a szurkolókért küzdeniük, a marosvásárhelyi közönség ugyanis mindig értékeli a teljesítményüket.
Ugyanezen a véleményen van Vlad Amariei alelnök is, akinek elmondása szerint
folyamatos az elégedetlenség a játékosok részéről, így még az is előfordulhat, hogy a közeljövőben változások lesznek a keretben.
Amariei azonban bízik benne, hogy jobb formát mutatnak a játékosok, mint az előző, Nagyvárad és Kolozsvár elleni meccseken, Béres pedig hozzátette,
mindenki összetartásával sikerülhet nyerniük a ligeti Sportcsarnokban pénteken 19 órától kezdődő, jól menetelő Temesvár elleni mérkőzésen.
A Maros KK-nál két játékos, Mijovic és Mitchell sérüléssel bajlódik, de remélik, hogy legalább egyikük pályára léphet.
A két klubvezető egyetértett abban, hogy a hétvégi forduló után következő háromhetes bajnoki szünet nagyon jól jön nekik, hiszen ezalatt kielemezhetik az eddigi menetelésüket, és tovább javíthatnak az anyagi helyzetükön.
Három győzelem után elbukta első mérkőzését a Kolozsvári U-BT az Európa Kupa E jelű csoportjában, miután szerdán tíz ponttal, 92–82 arányban kikapott az Isztambul BBSK otthonában, de ezzel együtt továbbra is vezeti a kvartettet a szintén két nyert és egy vesztes mérkőzéssel rendelkező török ellenfele előtt.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!