HIRDETÉS

Michelisz Norbert világkupagyőztes

Fotó: Facebook/Michelisz Norbert

MTI
2019. december 15., 17:14

Michelisz Norbert, a Hyundai magyar pilótája nyerte a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonját, miután a vasárnapi idényzáró malajziai futamon összetettbeli riválisa műszaki hiba miatt nem szerzett pontot, a magyar versenyző pedig ötödik lett.

MTI
2019. december 15., 17:14

A 34 éves Michelisz pályafutása legnagyobb sikerét érte el Sepangban a WTCR bajnoki címének megszerzésével, 2017-ben az akkor még túraautó-világbajnokságnak (WTCC) nevezett sorozatban volt második.

A 14 körös sepangi zárófutamot Michelisz kezdte a pole pozícióból, mellőle pedig riválisa, az argentin Esteban Guerrieri (Honda) startolt, aki már a rajtnál megelőzte a magyar versenyzőt, de később műszaki problémája volt, sokan elmentek mellette, és a végéig egyre hátrébb csúszott.

Michelisznek így egyetlen feladata maradt, mégpedig az, hogy célba érjen, ezt pedig az ötödik pozícióban haladva teljesítette is a magyar pilóta, aki ezzel megszerezte a WTCR bajnoki trófeáját.

Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség (MNASZ) elnöke szerint Michelisz Norbert a magyar autósport történetének legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy megszerezte a túraautó-világkupa (WTCR) bajnoki címét. 

Michelisz Norbert ebben a szezonban harminc futamból ötöt nyert meg, és végül 370 ponttal, 21 pontos előnnyel lett világkupagyőztes.

HIRDETÉS

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hat magyar állampolgárt tiltottak ki az FK Csíkszereda stadionjából – 30 ezer lejes bírságot kapott a klub

Rendbontás nélkül zajlott, mégsem múlt el következmények nélkül a péntek este az FK Csíkszereda–Bukaresti Rapid bajnoki: a szervezők 30 ezer lejes bírságot kaptak, hat szurkolót pedig eljárás alá vontak és félévre kitiltottak a stadionból.

Meglepetés: az észak-macedón bajnok kettős győzelemmel búcsúztatta az FCSB-t

Megtörtént az, amire a sorsoláskor kevesen gondoltak, Észak-Macedónia bajnoka, a Shkëndija kettős győzelemmel búcsúztatta a román aranyérmes FCSB-t a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében.

Székelyhon

Fiatal sofőr és kiskorú utasa halt meg a ma hajnali balesetben

Egy 17 és egy 22 éves fiatal vesztette életét egy kedden hajnalban történt balesetben Teleorman megyében. Az autó, amelyben utaztak, előbb egy fának, majd egy villanyoszlopnak csapódott.

`
Krónika

Megakadályozná a kormány az állami intézmények közötti „népvándorlást”, hogy az elbocsátottak ne maradhassanak állami alkalmazásban

A kormány tervezetet készít elő az állami intézmények közötti áthelyezések és kiküldetések leállítására, amely a költségvetési hiány lefaragását célzó második intézkedéscsomag része.

Krónika

Bolojan a különleges nyugdíjakról: nő a korhatár, a nyugdíj nem lehet nagyobb a fizetésnél

Sürgősen rendezni kell a különleges nyugdíjak kérdését – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök keddi sajtótájékoztatóján, amelynek egyik fő témája a bírák és ügyészek nyugdíjazásának reformja a speciális juttatásoktól a nyugdíjkorhatárig.

Főtér

Trikolór kormányhorror: az oktatási cenzor és a megélhetési kenőpénzes

Van ez a reformkormány, tele hozzáértő, határozott, kitartó és (főleg!) a hazai állami szőnyegek alá sepert mocskot kiseperni akaró reformpolitikusokkal. Aztán lépésről lépésre kiderül, hogy mégsem.

Ez is érdekelheti

Nem bírt a Gloriával, idén is ezüstérmes a Sepsi-SIC

Hazai pályán is hatalmasat küzdött a Sepsi-SIC, de a besztercei csapatot nem lehetett megfogni a férfi asztalitenisz Szuperliga döntőjében. A sepsiszentgyörgyi fiúk így is hatalmas eredményt értek el, akárcsak tavaly, idén is az ezüst került a nyakukba.

Pókcsípés miatt került kórházba a marosvásárhelyi mellúszó, veszélyben a vb-szereplése

Egy szingapúri pók csípése állította meg a magyar válogatott egyik alappillérét, a marosvásárhelyi Fángli Henriettát. A betegsége miatt a vegyesváltó sem indulhatott el, a folytatás pedig bizonytalan.

Továbbjut a Fradi a BL-ben, fordít az FCSB? – szerdán a tévében

Folytatódik a vizesvébé Szingapúrban, a sznúkerverseny Sanghajban, a vívóvébé Tbilisziben, este pedig kiderül, az FCSB fordít-e a Shekndija ellen, a Fradi megőrzi előnyét a Noával szemben a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Világrekorddal nyerte a csibai lovasíjászversenyt Csíszér Ivett

Minden idők legjobb női pontszámát érte el Csíszér Ivett a Csibában rendezett WFEA nemzetközi versenyen: a székely lovasíjász 310,94 ponttal világrekordot állított fel, Zafír nevű lovával.

Közelharc az FK-jegyekért, finomhangolás a Sepsi OSK játékában – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! aktuális adásában szó esik az FK Csíkszereda szuperligás meccseiről és tanulságairól, a rajt előtt álló 2. Liga kulisszatitkairól, az Erste ligás átigazolásokról, a vizes-vb tanulságairól, valamint a sportmarketing hiányosságairól.

Fókuszban a vizes vb, tenisz, sznúker és kerékpár – a keddi sportműsor

Újabb döntőket rendeznek a vizes világbajnokságon, ahol előbb műugrásban, majd úszásban bizonyíthatnak a sportolók. Szerepel még a keddi kínálatban sznúker és tenisz, emellett folytatódik a női Tour de France is.

Európa-bajnokság és profi összecsapások várnak a gyergyói ökölvívókra

Benedek Péter, Búzás Róbert és Mailát András országos bajnokként készülhet az U19-es Európa-bajnokságra, Csiki Róbert újra szorítóba lép a Hell Boxing profi versenysorozatban. Már az olimpia sincsen messze a gyergyói bokszolóknak.

Székely cselgáncssikerek az azeri fővárosban

Ezüst- és bronzéremmel térnek haza a csíkszentdomokosi cselgáncsozók a bakui European Judo Hopes Tournamentről: az U13-as korosztályban Erőss Dániel második, Barabás Ádám harmadik lett. Szőcs László edző szerint példásan helyt álltak.

Napközben több egyéni sportágat, este focit nézhetünk – hétfőn a tévében

A szingapúri vizes világbajnokság programjában műugrás és úszás szerepel, Tbilisziben vívó-vb zajlik, két kanadai tenisztornát is követhetünk. Befejeződik a labdarúgó Szuperliga harmadik fordulója, egy magyar másodosztályú meccs is a kínálatban.

Mindhárom aranyérmet elhódították Portugáliában a Góbék teqballosai

Újra remek teljesítménnyel rukkolt elő a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team, játékosai mindhárom kategóriában megszerezték a tornagyőzelmet a portugáliai viadalon.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!