 
                                        
                    A Bogyó-Löffler Mária edzőnő által felkészített Csíkszeredai Sportklub műkorcsolyázói közül a novis intermediate kategóriában Domahidi-Dóczi Bálint a második, Szőke Tünde pedig a hatodik helyen végzett, míg a novis basic korcsoportban Domahidi-Dóczi Ágnes a 8., Szőke Anna pedig 13. lett.
A Simon Mária edzőnő által felkészített Csíkszeredai ISK sportolói három érmet szereztek: a novis intermediate kategóriában Antal Bernadett ezüst-, Bere Zója pedig bronzérmes lett, míg a chicks korcsoport győztese Martin Soma lett.
A bajnoksággal párhuzamosan zajlott a rekreációs kategória számára a Korona-kupa, amelyen Székelyföldet a Csíkszeredai Sportklub, a Csíkszeredai ISK és a VSK Csíkszereda képviselte.
 
                        Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.
 
                        Mérsékelt sajtóvisszhangot generált a székelyföldi kuparangadó, a román sajtó inkább a meccs előtti összefogást és a futballünnepet kihangsúlyozó nyilatkozatokkal foglalkozott. Ezekre közleményben reagált az FK Csíkszereda.
 
                        Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.
 
                        Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
 
                        Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
 
                        Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!