Pénteken délután a városi sportcsarnokban rendezték a férfi asztalitenisz Szuperliga rájátszásának helyosztóját. A Székelyudvarhelyi ISK-FSK az ötödik pozícióért szállt harcba, az ellenfél a Besztercei VSK volt. A párharc tétje a nemzetközi kupaszereplés volt,
a győztes ugyanis indulási jogot szerez az ETTU Kupában, az európai szakszövetség második számú megmérettetésében.
Mintegy ötven néző volt kíváncsi az élvonal utolsó találkozójára, az udvarhelyiek számára pedig egy rossz előjellel indult az összecsapás, bokasérülés miatt Fejér-Konnert András nem tudta vállalni a játékot. A csatát az együttes legfiatalabb tagja, Tamás Szabolcs indította, kissé idegesen. Egy elvesztett szettet követően egyenlített, a harmadikat gyorsan elszórta, a negyedikben hiába kapaszkodott, nem tudott már egyenlíteni. Cservik Krisztián nagyot harcolt, 0–2-ről kiegyenlített, a mindent eldöntő szettet a vendégek asztaliteniszezője behúzta. Az edző-játékos, György István szoros csatában maradt alul.
Az első párharcokat követően 0–3 állt összesítésben az eredményjelzőn.
Cservik második meccsét is elveszítette, majd Tamás szépített, és úgy látszott, hogy az ISK-FSK vissza tud jönni a meccsbe. György viszont ötszettes találkozón kikapott,
így a beszterceiek megszerezték az ötödik pontjukat, így megnyerték a mérkőzést.
„Apróságokon ment el a találkozó. Fejben erősebb volt az ellenfél, a döntő szituációkban ők húzták be a pontokat. Annak ellenére, hogy megbeszéltük, görcs, idegeskedés nélkül álljunk asztalhoz, ez épp fordítottan történt a találkozón.
Nem szomorkodunk, nagyon jó szezont zártunk, a célunk a Szuperligában való bennmaradás volt, ezt egy kicsit meg is fejeltünk, ami egy újonctól remek eredmény” – összegzett az ISK-FSK edző-játékosa, György István.
A Székelyudvarhelyi ISK-FSK a hatodik helyen zárt a 2017/18-as idényben az élvonalban.
Férfi asztalitenisz Szuperliga, rájátszás, az 5. helyért:
Székelyudvarhelyi ISK-FSK–Besztercei VSK 1–5
Tamás Szabolcs–Mihai Nemaciuc 1–3 (9–11, 11–8, 5–11, 9–11)
Cservik Krisztián–Andrei Flămând 2–3 (4–11, 9–11, 11–7, 11–6, 7–11)
György István–Darius Toma 2–3 (5–11, 12–10, 9–11, 11–6, 10–12)
Cservik–Nemaciuc 0–3 (9–11, 9–11, 8–11)
Tamás–Toma 3–0 (13–11, 11–8, 11–7)
György–Flămând 2–3 (11–7, 6–11, 11–9, 8–11, 8–11)
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!