Meglepetést okozott a fiatal vásárhelyi tekecsapat a Bajnokok Ligájában

Székely Sport 2022. február 01., 16:15 utolsó módosítás: 2022. február 01., 16:16

Az előző kiírásban bronzérmes Marosvásárhelyi Elektromaros Romgaz női tekecsapata meglepetésre 4–4-es döntetlenre végzett a cseh KK Slovan Rosice vendégeként a teke Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágóján.

Fotó: Marosvásárhelyi Elektromaros Romgaz

Az utazási korlátozások és egyes egészségügyi problémák miatt a marosvásárhelyi együttes csak hat ifjúsági korosztályú játékossal vett részt a múlt hétvégi találkozón. Maria Ciobanu, Fekete Réka, Seres Bernadett, Budoi Noémi, Szabó Júlia Emese és Roxana Bordianu teljesítményükkel felülmúlták a várakozásokat a cseh bajnok ellen, amely tavaly a második helyen végzett a világkupán.

A vásárhelyieknek 4–2-re sikerült megnyerniük az egyéni párharcokat, a házigazdák sportolói azonban több szettet (13–11) nyertek meg, illetve több ledöntött fájuk (3438–3402) volt. Mindezzel együtt a mérkőzés 4–4-es döntetlennel ért véget, ez az eredmény pedig nagyon értékesnek számít és bizakodásra ad okot a marosvásárhelyi visszavágó előtt, amelyet február 19-én rendeznek.

Női teke Bajnokok Ligája, negyeddöntő, odavágó:
KK Slovan Rosice (cseh)–Marosvásárhelyi Elektromaros Romgaz 4–4,
SKC Victoria Bamberg (német)–KK Proteus Postojna (szlovén) 8–0,
KK Mlaka Rijeka (horvát)–KC Schrezheim (német) 7–1,
KK Alimenta Novi Sad (szerb)–SK FWT Composites NK (osztrák) 5–3.

A párharcok győztesei továbbjutnak a négyes döntőbe, amelyet április 2-án és 3-án Győrben rendeznek.