A Hunyad megyei Petrillán rendezett összecsapáson kiélezett küzdelemben hódította el a trófeát az Orosz István és Seres József edzők által irányított marosvásárhelyi együttes. A fiatal játékoskeretet Maria Ciobanu, Fekete Réka, Seres Bernadett, Kádár Nóra, Szabó Júlia Emese, Jánosi Halmágyi Kriszta, Budoi Noémi, Roxana Andreea Bordianu, Bakó Blanka és Ádám Erzsébet Alexandra alkották, akik sikerükkel megvédték az előző szezonban szerzett címüket.
Az Elektromaros Romgaz a hétvégén folytatja szereplését az országos bajnokságban, a visszavágó-sorozat első fordulójában a Conpet Petrolul Ploieşti otthonában játszik.
A marosvásárhelyiek az ősszel a nemzetközi porondon is érdekeltek voltak, a Münchenben szervezett Európa Kupában a hetedik helyen végeztek.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Személyautóval ütközött egy motoros hétfőn kora este Erdőszentgyörgy Szováta felőli kijáratánál. A balesethez több mentőegységet is riasztottak, elsődleges információk szerint nem sikerült megmenteni a motoros életét.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!