Románia nemzeti csapata csoportelsőként jutott az egyenes kieséses szakaszba a Horvátországban zajló kontinensviadalon, miután a 2. divízióban mindhárom meccsüket megnyerték. Szlovéniát, Szlovákiát és Hollandiát sikerült megelőzniük, a maximális kilenc pontot begyűjtve. Az A és B kvartett számít az 1. divíziónak, ahonnan minden gárda továbbment, az első két helyezett a negyeddöntőbe, míg az utolsó kettő a nyolcaddöntőbe. A C és D csoportban csak az első kettő jutott tovább, míg a két sereghajtó a 13-16. helyért küzdhetett meg.
A románok könnyedén vették az akadályt csütörtökön este a grúzok ellen, az első negyedben már négygólos előnyt tudtak kidolgozni (5–1), ami tovább nőtt a második játékrészt követően (10–4). A félidő után sem tudott meggyőző játékot mutatni az ellenfél, csupán az utolsó negyedben harcoltak ki egy 5–5-ös döntetlent, végül pedig a trikolórok győztek 18–11-re.
Ezzel a sikerrel továbbjutottak a negyeddöntőbe, ahol az a Spanyolország lesz az ellenfelük, amely az 1. divízióból csoportelsőként kvalifikálta magát. Az összecsapást pénteken 17.30-tól rendezik.
A legjobb nyolc közé jutással Románia bebiztosította helyét az idén februárban rendezendő dohai világbajnokságon.
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!