Lengyel siker a 15. Székelyföldi Kerékpáros Körversenyen – fotókkal

Székely Sport 2021. augusztus 07., 19:18

A lengyel Alan Banaszek, a Mazowsze Serce Polski versenyzőjének sikerével zárult a Székelyföldi Kerékpáros Körverseny 15. kiírása. Az összetettbeli második helyen az osztrák Daniel Auer, a harmadikon az olasz Andrea Guardini végzett.

Az osztrák szakaszgyőztes öröme. Összetettben lengyel riválisa bizonyult a legjobbnak Fotó: Pinti Attila

A nemzetközi szövetség versenynaptárában 2.2-es besorolással rendelkező verseny utolsó, negyedik napján a kerékpárosok 151 kilométert tettek meg Csíkszeredában és a környékbeli településeken.

A szombati volt a körverseny leghosszabb szakasza, a sportolók a hargitai megyeszékhelyről rajtoltak és ott is fejezték be a záróetapot, amely több szökési kísérlet ellenére mezőnyhajrával végződött.

A finisben az osztrák Daniel Auer (Wsa Ktm Graz) sprintelt a legjobban, megelőzve az olasz Andrea Guardinit (Giotti Victoria-Savini Due) és a lengyel Alan Banaszeket.

Összetettben viszont a bónuszpontoknak köszönhetően a 23 éves varsói kerékpározó lett az első, őt követte Auer és Guardini.

A csíkszeredai Team Novák versenyzői közül a kolumbiai Wilmar Molina Rico érte el a legjobb összetettbeli helyezését, a dél-amerikai 29 másodperccel a győztes mögött a 18. helyen zárt. Csapattársai közül az orosz Jevgenyij Zotov a 25., az ukrán Jehor Dementyev a 40., az argentin Agustin Del Negro a 45., Orosz Gergő a 63., a kolumbiai Restrepo Diosa Jaime Alberto pedig a 71. pozíciót foglalta el az összesített rangsorban.

Banaszek a legértékesebb piros mez mellett a legjobb sprinternek járó sárgát is kiérdemelte, míg a legjobb hegyimenő (zöld trikó) a Giotti Victoria brassói kerékpárosa, Emil Dima lett.

A 23 év alatti versenyzők (piros-fehér trikó) kategóriáját az olasz Andrea Gatti nyerte, a legjobb magyarnak járó világoszöld mezzel díjazták Istlstekker Zsoltot, ugyanakkor Emil Dima a zöld mellett a vereseny legjobb romániai kerékpárosának megítélt kék trikót is hazavihette.

A csapatversenyben a lengyel Mazowsze Serce Polski bizonyult a legjobbnak.