Hirdetés

Lengyel riválisa ellen védheti meg világbajnoki címét Györgydeák Apor

Györgydeák Apor egy lépésre került a címvédéstől
Fotó: Facebook/Apor Györgydeák

Megismétlődik a tavalyi döntő, Györgydeák Apor és a lengyel Adrian Duszak küzd meg az aranyéremért férfi egyéniben a thaiföldi teqball-világbajnokságon. A székely világelső szombaton délután védheti meg címét, a finálé élőben követhető az interneten.

Györgydeák Apor a romániai idő szerint szombaton reggel lejátszott elődöntőben is folytatta kiváló játékát. A dán Brian Mengel Thomsen ellen sem volt kérdéses a magabiztos győzelme, a világelső két játszmában, 12:5 és 12:4 arányban diadalmaskodott.

A Góbék Teqball Team játékosa egy lépésre került a címvédéstől, a szombaton 14 óra 50 perctől kezdődő fináléban a lengyel Adrian Duszak lesz a vetélytársa,

aki a másik ágon szintén két szettben (12:9, 12:8) győzte le a francia Hugo Rabeux-t. A mérkőzést élőben lehet követni a Youtube Teq TV-n.

Ezzel megismétlődik a tavalyi világbajnoki és az idei Európa-bajnoki döntő, Györgydeák mindkét viadalon, Nürnbergben, illetve Krakkóban felülmúlta lengyel riválisát.

„Nagyon jól éreztem magam az elődöntőben és viszonylag sima győzelmet is tudtam aratni a dán Brian Mengel ellen. A döntőig van még pár órám, de egy olyan ellenfél lesz az asztal túloldalán, akivel nagyon jól ismerjük egymást. A lengyel Adrian Duszak ellen sikerült megnyernem a tavalyi világbajnoki döntőt, illetve a krakkói Európa-bajnoki címet is.

Mindent meg fogok tenni a címvédés érdekében és nagyon köszönöm szurkolóimnak a sok pozitív és támogató üzenetet. Nagyon remélem sikerül ismét felérnem a csúcsra”

– nyilatkozta a győztes elődöntőt követően Györgydeák Apor.

Hirdetés

A női egyéni versenyben Barabási Kinga két játszmában, 12–3-ra és 12–11-re elveszítette a brazil Rafaella Fontes Gimenez elleni elődöntőt, így szombaton 11 órától a bronzéremért játszik az aktuális világbajnok, amerikai Carolyn Grecóval, aki a legjobb négy között ugyancsak két szettben (12:10, 12:5) maradt alul a thaiföldi Jutatip Kuntatonggal szemben.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltották és súlyos pénzbírsággal sújtották az OSK sportigazgatóját

A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.

Óriási blama, ötgólos előnyről bukta el a törökök elleni vébéselejtezőt Románia

Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.

Székelyhon

Halálos vonatbaleset Csíkszeredában: hat személyt szállító szekeret ütött el a vonat – frissítve

Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.

`
Krónika

Bocsánatkérésre szólítja Zelenszkijt a székelyföldi parlamenti képviselő

Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.

Krónika

Elektromos autó az üzemanyagválság ellen? Kiszámoltuk: meghökkentő a különbség

Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.

Főtér

Ne magyarnak, európainak tekintsük Hunyadi Jánost meg Mátyást! Oké, de mi lesz Deceballal?

Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?

Ez is érdekelheti

Nemzetközi mezőnyben bizonyított a csíki tekvandós

Ezüstérmet szerzett korosztályában a csíkszeredai Dombi Patrik a szófiai Ramus Open nemzetközi tekvandóversenyen.

Sepsi–Déva és sportágak kavalkádja vár ránk – szerdán a tévében

A téli sportok szerelmesei alpesi sí világkupát és a műkorcsolyavébét nézhetnek. Pályára lép a román U19-es válogatott, a futsalbajnokság rájátszásában a Sepsi-SIC a dévaiakat fogadja. Este ökölvívó gála, vízilabda BL és tenisz színesíti a kínálatot.

Egy délután, amikor a marosvásárhelyi sportot ünnepelték

A marosvásárhelyi sport került a középpontba kedden délután a Kultúrpalotában az Iskolás Sportklub fennállásának 70. évfordulója, valamint a Szász Albert Sportlíceum 25 éves jubileuma alkalmából szervezett ünnepségen.

Aranyat érő kűrök: bajnokokat avattak a székelyföldi műkorcsolyázók között

Az elmúlt hétvégén székelyföldi műkorcsolyázók is letették névjegyüket a román bajnokinak számító Tavasz Kupán, amelynek az otopeni-i Allianz-Țiriac Aréna adott otthont.

Dobogóra álltak a csíki és vásárhelyi ökölvívók a Román Kupán

Két székelyföldi bronzérem született az U17-es ökölvívó Román Kupán: a csíkszeredai Gábor Kristóf és a marosvásárhelyi Mihai Boros is dobogóra állt Călărași-on.

Egy tucat dobogós helyezéssel hangoltak a döntőre székelyföldi cselgáncsozók

Eredményesen szerepeltek a hétvégén a csíkszéki és háromszéki dzsúdósok az iskolás sportklubok országos cselgáncs-bajnokságának ónfalvi elődöntőjén: az U18-as korosztályban tizenkét alkalommal állhattak dobogóra.

Pályán a Sepsi-SIC, szezonzárás az alpesi sízőknél – a keddi sportműsor

A végjátékhoz érkezett az alpesi sí világkupa: Lillehammerben az idény utolsó technikai versenyeit rendezik. A keddi sportműsorban emellett a Sepsi-SIC bajnoki elődöntőjének első mérkőzése, valamint kerékpár és tenisz is szerepel.

Közelebb hoznák a kerékpározás világát az amatőr versenyzőkhöz

A második alkalommal szervezik meg a SIC Cycling Cup amatőr kerékpárversenyt, amelyre a kezdőktől a haladókig mindenkit várnak. Az esemény május végén, három különböző székelyföldi városban zajlik.

Váltóban utolérhetetlenek a Sepsi ISK atlétái

A Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub atlétái dobogóra álltak az U16-os fedettpályás országos döntőn. Horovitz Hanna tanítványai mindegyik éremből gyűjtöttek egyet, közülük a váltóban szerzett arany a legértékesebb.

Ahol elindult, ott országos bajnok lett Szőcs Bernadette

A marosvásárhelyi származású sportoló mindhárom kategóriában megszerezte az aranyérmet az országos asztalitenisz-bajnokságon. Szőcs Bernadette remek szezonkezdetet tudhat maga mögött, és egy hét múlva a világkupán bizonyíthat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!