Lehangoló látványt nyújtó lelátók előtt lépett pályára a Maros KK a szerda esti mérkőzésen. A ligeti Sportcsarnokban a korábban jól megszokott közel telt ház helyett ezúttal kevesebb mint ötszáz vásárhelyi szurkoló volt kiváncsi a meggyengült fiatal csapat játékára.
Időnként viszont a kis létszámú közönség is majdnem olyan hangulatot teremtett, akár a régi időkben, buzdították a játékosokat, akik mindent beleadva tartották a lépést és bírták az iramot a vendégekkel.
Tették ezt az elején, közel két negyeden keresztül, amikor még vezettek is, de aztán a félidő előtti percekben a Timba elhúzott, és ez döntőnek bizonyult. Noha a találkozó második felében sem adta fel a Maros KK, és főleg a legeredményesebb, hat triplát szerzett Engi-Rosenfeld Dávid pontjaival megközelítette a Béga-partiakot, a végéig nem volt lehetősége utolérnie ellenfelét.
A találkozót követően a Maros KK vezetőedzője, Szászgáspár Barnabás ismételten úgy nyilatkozott, jól ismerték az ellenfelet, amelyet normális körülmények között meg kellett volna verniük.
„Sajnos nehezen gyűlünk össze, és nem tudunk rendesen edzeni, az öt az öt elleni játékot például már két-három hete nem gyakoroltuk, a Sportcsarnokban pedig egy hónapja nem készültünk. Ennek ellenére továbbra is bízom a fiúkban, hiszen ahogyan ezen a mérkőzésen is láthattuk, majdnem edzés nélkül is közel voltak a Timbához.”
A szakvezető ugyanakkor közölte, tisztában van azzal, hogy még tizenegy mérkőzésük van hátra a bajnokságból, ha meg lennének a minimális anyagi források, akkor be tudnák fejezni a szezont, de enélkül nagyon nehéz lesz.
– hangoztatta Szászgáspár Barnabás.
Az egyik közvetlen ellenféllel, a Jászvásári Politehnicával éppen az alapszakasz utolsó fordulójában találkoznak, pénteken 17 órától idegenben, ahol azonban nehéz lesz meglepetést okozniuk.
Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 18. forduló, ligeti Sportcsarnok, 500 néző:
Marosvásárhelyi Maros KK–Temesvári Timba 74–84 (25–25, 16–28, 16–15, 17–16).
Maros KK: Engi-Rosenfeld 23 (6x3), Borșa 18 (3x3), Gîrbea 15 (2x3), Steff 12 (1x3), Porime 5 (1x3), Szabó 1, Barabási, Tar. Edző: Szászgáspár Barnabás.
Timba: Kovacevic 21 (3x3), Pierce 21, Dumic 13 (1x3), Lazăr 9, Reljic 8, Medgyesy 4, Ostojic 4, Rotariu 2, Balmuș 2. Edző: Bogdan Murărescu.
Vezették: Laurențiu Grigoraș (Buzău), Bertalan István (Kolozsvár), Daan Narcis (Râmnicu Sărat).
Az alapszakasz 22., utolsó fordulójának mérkőzései:
Jászvásári Politehnica–Marosvásárhelyi Maros KK – péntek 17.00
Kolozsvári U-BT–Temesvári BC – péntek 17.15
BCMU Pitești–Temesvári Timba – péntek 18.00
Galaci Phoenix–SCMU Craiova – szombat 19.00
Bukaresti Steaua–Nagyváradi CSM – szombat 20.15
Bukaresti Dinamo–Nagyszebeni CSU 50–113 (15–24, 14–27, 11–27, 10–35)
A bajnokság állása:
1. Nagyszeben 40 (18 győzelem/4 vereség)
2. Nagyvárad 36 (15/6)
3. Kolozsvár 36 pont (16/4)
4. Temesvár 36 (15/6)
5. Steaua 35 (14/7)
6. Pitești 33 (12/9)
7. Craiova 31 (10/11)
8. Galac 31 (10/11)
9. Timba 27 (6/15)
10. Maros KK 27 (6/15)
11. Jászvásár 24 (3/18)
12. Dinamo 23 (1/21)
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!