A thaiföldi világbajnokságon a romániai csapat sportolói egyéniben egy ezüstérmet és egy bronzot szereztek, a páros kategóriákban pedig nem jutottak be a legjobb négy közé. Ezt a teljesítményt a tornáról lemaradó Ilyés Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team csapatvezetője az eddigi vb-k tekintetében a küldöttség leggyengébb szereplésének és kudarcnak titulálta.
A sportvezető azt is kifogásolta, hogy a szövetség edzőként sem jelölte a viadalra, de ő mégis kiutazott, és a romániai versenyzőket Kristály Hunor támogatta a pálya széléről. Ilyés elmondta, őt ugyan egy szóval sem szeretné megbántani, de meglátása szerint nem tudott megfelelő utasításokkal segíteni Györgydeák Apornak a lengyel Adrian Duszakkal szembeni kiélezett és elveszített világbajnoki döntőben, mivel nem is ismeri eléggé.
Erre reagálva Kristály Hunor, a Marosvásárhelyi Transilvania játékosa közölte, ami Apor úgynevezett kudarcát illeti, a döntőig tökéletes teljesítményt nyújtott, ahol aztán a lengyel riválisa szinte hibátlan játékával meglepte őt, így nem tudta megvédeni a tavalyi címét.
– mutatott rá Kristály Hunor.
Ilyés Szabolcs állítása kapcsán, miszerint az edzői székből nem tudott segíteni Györgydeák Apornak, és nem kérte a tanácsát, Kristály Hunor megemlítette, hogy ezzel szemben a Góbék vezetője az elődöntőre még csak nem is zavartatta magát, hogy a pálya közelében legyen, hogy megnézze a klubjának a játékosát azon a mérkőzésen. Hozzátette, a világbajnokság előtti héten Györgydeák nagyon jól tudott edzeni Marosvásárhelyen, akár naponta kétszer is, és ez tényleg egy pluszt jelentett számára.
Férfi párosban Györgydeák Apor és a Marosvásárhelyi Transilvania sportolója, Szilágyi Arnold alkotta a romániai csapatot, akik nagy küzdelemben három játszmában maradtak alul a negyeddöntőben a házigazda Thaifölddel szemben.
– jegyezte meg Kristály Hunor.
Zárásként elmondta, minden tisztelet megilleti Ilyés Szabolcsot azért, amit a romániai teqballért, illetve az idei világbajnoki ezüstérmesért tett és tesz, de
örvendene annak, ha megpróbálnának mindannyian ugyanazon célokért dolgozni, hogy a közeljövőben nemzeti és nemzetközi szinten is a legmagasabbra jussanak.
„Mivel a teqball fejlődik, és ha nem ugyanaz a célunk, hogy a legjobb játékosokat támogassuk, hanem mindenki a saját érdekeit nézi, akkor nem fogunk szomorkodni, hogy Apor nem nyerte meg a férfi páros döntőt, vagy Barabási Kinga a női egyes elődöntőt, hanem csak azt reméljük, hogy elcsípünk egy helyet a legjobb nyolcban” – zárta nyilatkozatát a Székely Sportnak Kristály Hunor.
Újabb különleges időutazásra hívja olvasóit a Székely Sport: a nemrég közzétett, Székedi Ferenc által készített archív hokis film után ezúttal egy 1976-os felvétel került elő, amely a Csíkszeredai Lyceum csapatának életébe enged betekintést.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Egy március 15-i ünnepségen összegyűlnek a kokárdás emberek, meghallgatják a szónokokat és amíg a politikus beszél, a népek is beszélgetnek egymással. Kihallgattuk az ünneplőbe öltözött susmorgást. Pamflet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!