A sorsolást szerdán 14.15-től tartják és élőben lehet követni az ETTU Facebook-oldalán.
A férfiaknál és a hölgyeknél is egyaránt nyolc csapat jutott be a harmadik számú kupakiírás döntő tornájára, két-két csoportot fognak kialakítani, az első kettő jut majd tovább az elődöntőbe.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK szombaton hazai pályán, a városi sportcsarnokban harcolta ki a továbbjutást a nyolcas döntőre, mindkét meccsét megnyerte a G csoportban, az észak-macedőn TTC Mladost Prilepet és a szerbiai STK Temerin csapatát is 3–0-ra győzte le.
A Europe Trophy nyolcas döntőjének mezőnye:
Grantham Academy (brit),
TalTech Sports Club (észt),
Arteal Tenis De Mesa (spanyol),
Metz TT (francia),
SKST Tesla Batteries Havirov (cseh),
Draycott & Long Eaton TTC (brit),
TJ Geolog Roznava (szlovák),
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK.
A női mezőny: Fusion TTC (angol), Panathinaikosz (görög), TT Moravský Krumlov (cseh), SKST Bratislava (szlovák), Draycott & Long Eaton TTC (angol), KTTC AFP Antwerpen (belga), SCO Ossiachersee Bodensdorf (osztrák), SU Sparkasse Kufstein (osztrák).
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!