Jegyeket váltottak az európai kupadöntőre az udvarhelyi asztaliteniszezők

Józsa Csongor 2022. május 28., 21:35 utolsó módosítás: 2022. május 28., 21:38

Érvényesítette a papírformát, megverte mindkét ellenlábasát, bejutott a férfi asztalitenisz Europe Trophy döntő tornájára a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK.

Otthon tartották a csoportgyőztesnek járó kupát Fotó: Beliczay László

Szombaton a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK férfi asztaliteniszcsapata hazai környezetben, a városi sportcsarnokban rendezte a harmadik számú európai kupakiírás, az Europe Trophy csoportmérkőzéseit.

A délelőtti találkozón a székelyföldiek nagyon simán verték az észak-macedón TTC Mladost Prilep gárdáját. Mindhárom játékosuk, György Szilárd, Sebastian Loso és Lucian Munteanu szettveszteség nélkül hozta párharcait, így összesítésben 3–0 lett.

György Szilárd Fotó: Beliczay László

A két vendégcsapat közötti párharc is ugyancsak 3–0-ra végződött, ezúttal a szerbiai STK Temerin volt a győztes.

Így a a csoport döntője az esti összecsapás volt az Udvarhely és a Temerin között – aki nyer, az biztosítja a helyét a csehországi döntő tornára.

György Szilárd remekül elkapta a rajtot a sokszoros magyar válogatott, az 53 éves Vitsek Iván ellen, le is győzte 3–0-ra. Nem sok esélyt adott Sebastian Loso ellenlábasának, Pető Zoltánnak, ugyancsak 3–0 lett itt is az eredmény.

Sebastian Loso Fotó: Beliczay László

Valamivel szorosabb volt a Munteanu és az Orosz András közötti összecsapás, itt a vajdasági asztaliteniszező megcsípett egy játszmát, de aztán 3–1-re lezárta a csatát a hazaiak sportolója.

Komoly erődemonstrációt tartott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK, ezzel pedig továbbjutott a kiírás döntő tornájára, ahol nyolc gárda küzd a nemzetközi szövetség által először kiírt trófáért.

Lucian Munteanu Fotó: Beliczay László