A sorsolást szerdán 14.15-től tartják és élőben lehet követni az ETTU Facebook-oldalán.
A férfiaknál és a hölgyeknél is egyaránt nyolc csapat jutott be a harmadik számú kupakiírás döntő tornájára, két-két csoportot fognak kialakítani, az első kettő jut majd tovább az elődöntőbe.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK szombaton hazai pályán, a városi sportcsarnokban harcolta ki a továbbjutást a nyolcas döntőre, mindkét meccsét megnyerte a G csoportban, az észak-macedőn TTC Mladost Prilepet és a szerbiai STK Temerin csapatát is 3–0-ra győzte le.
A Europe Trophy nyolcas döntőjének mezőnye:
Grantham Academy (brit),
TalTech Sports Club (észt),
Arteal Tenis De Mesa (spanyol),
Metz TT (francia),
SKST Tesla Batteries Havirov (cseh),
Draycott & Long Eaton TTC (brit),
TJ Geolog Roznava (szlovák),
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK.
A női mezőny: Fusion TTC (angol), Panathinaikosz (görög), TT Moravský Krumlov (cseh), SKST Bratislava (szlovák), Draycott & Long Eaton TTC (angol), KTTC AFP Antwerpen (belga), SCO Ossiachersee Bodensdorf (osztrák), SU Sparkasse Kufstein (osztrák).
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!