A női világranglistán a 17. helyet elfoglaló marosvásárhelyi sportoló annak köszönhetően vehet részt Fukuokában a világ legjobb tizenhat játékosát felvonultató rangos viadalon, hogy az idén Párizsban olimpiai bajnok kínai Csen Meng visszalépett a megmérettetéstől.
Szőcs Bernadette élt az adódó lehetőséggel, és az első mérkőzésén a nyolcaddöntőben hangzatos győzelmet aratott, négy játszmában felülmúlta a hazai közönség előtt versenyző, japán Hina Hayatát, aki ötödik a világranglistán, valamint ezüst- és bronzérmet szerzett az ötkarikás játékokon.
A Bukaresti Steaua sportolója öt vesztes párharc után először tudta legyőzni vetélytársát, és bejutott a legjobb nyolc közé, ahol pénteken délelőtt a szintén japán Szatszuki Odo volt az ellenfele.
Az idén kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes marosvásárhelyi klasszis egészen elképesztő játékkal rukkolt elő a 8. helyen rangsorolt versenyzővel szemben, akinek esélyt sem adott, és alig húsz perc alatt három szettben (14–12, 11–3, 11–5) diadalmaskodott.
Szőcs Bernadette óriási teljesítményt vitt véghez, kvalifikálta magát a szombati elődöntőbe, ahol a világranglista második helyezettje, a kínai Wang Manyu lesz a riválisa, de a párharc eredményétől függetlenül már bebiztosította a bronzérmet.
A Bajnokok Tornáján Szőcs Bernadette mellett Európát még csak az osztrák színekben induló, moldovai származású Sofia Polcanova képviselte, aki azonban már a nyolcaddöntőben kiesett.
A mezőnyben mellettük mindössze egy Ázsián kívüli sportoló szerepelt, a Puerto Ricó-i Adriana Diaz. A további játékosok között öt kínai, öt japán, két dél-koreai és egy tajvani asztaliteniszező található.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Míg a profitorientált, világi vállalatok esetében általában szűkebb a tevékenységi kör és sokkal több a gazdasági szakember, addig az egyházak esetében szerteágazóbb a gazdasági tevékenységi kör és kevesebb a szakember.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!