A nemzeti csapat már a nagyszünetre eldöntötte az összecsapást, szinte tökéletes védekezéssel csaknem két teljes negyeden át nem kapott gólt, és már nyolccal vezetett a térfélcserénél. A két csapat legutóbb a párizsi olimpia csoportkörében találkozott egymással, akkor meglepetésre az ausztrálok diadalmaskodtak.
A magyarok hétfőn a japánok ellen folytatják szereplésüket, majd szerdán az Európa-bajnok spanyolok ellen zárják a csoportkört.
A csoportokból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe jutnak, a másodikok és harmadikok keresztbe játszanak majd a legjobb nyolc közé kerülésért.
Férfi vízilabda-világbajnokság, torna, csoportkör, 1. forduló, B csoport:
Magyarország–Ausztrália 18–6 (5–1, 4–0, 3–2, 6–3),
gólszerzők: Vámos 3, Angyal, Vigvári Vi., Fekete, Burián, Kovács 2-2, Vigvári Ve., Manhercz, Molnár, Nagy Ád., Jansik Sz. 1-1, illetve Grgurevic 3, Power, Berehulak, Maksimovic 1-1
Magyarország: Csoma - Angyal, Manhercz, Burián, Kovács, Vigvári Ve., Jansik Sz. - cserék: Molnár, Vámos, Fekete, Nagy Ád., Vigvári Vi., Vismeg.
A csoport másik meccsén: Spanyolország–Japán 22–16 (5–3, 6–2, 5–4, 6–7).
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!