A kétnapos hétvégi megmérettetésen egyéniben közel 300 birkózó küzdött a trófeákért, a csapatbajnokságban pedig négy szabadfogású gárda csapott össze a bajnoki címért.
A Székelyudvarhelyi ISK versenyzői közül az egy héttel korábban a Balkán-bajnokságon diadalmaskodó Lőrincz Magor ezúttal sem talált legyőzőre, a 92 kilogrammos súlycsoportban elhódította a Román Kupát. Mellette még Verestóy Árpád állhatott fel a dobogóra, a 80 kg-osok között a harmadik helyet szerezte meg. A csapat további versenyzői, Nagy Tamás (45 kg) és Szilágyi Bálint (80 kg) egyaránt az ötödik helyen végeztek.
A csapatbajnokságban a Katona László és Katona Zsolt által felkészített Székelyudvarhelyi ISK előbb 4–3-ra legyőzte a Marosvásárhelyi ISK és a Szászrégeni ISK közös együttesét, majd a Bukaresti ISK IV. gárdáját 5–2-re múlta felül.
A döntőben a Kolozsvári VSK-val csaptak össze, a párharc rendkívül kiélezett volt, a 3–3-as eredmény és a 14:14-es pontarány mellett hajszálon múlt a bajnoki cím, amelyet végül a szabályrendszernek köszönhetően az ellenfél kaparintott meg.
Az udvarhelyiek be kellett érjék az ezüstéremmel, az ország második legjobb szabadfogású birkózóklubjává váltak az U17-es korosztályban. A csapatot Lőrincz Magor, Nagy Tamás, Fülöp Kristóf, Bereczi Bálint, Oláh Gergő, Kiss Hunor, Csíki Zoltán, Verestóy Árpád, Szilágyi Bálint és Tamás Dávid alkották.
A Marosvásárhelyi ISK színeiben a kupamérkőzéseken Kelemen Márk és Duma Anemona mindketten ezüstérmet nyertek, míg Bencze Georgiana az ötödik lett.
A vásárhelyi és a régeni ISK közös csapata (Karda Szilárd, Kelemen Márk, Sas Denis, Darius Bobletec, Darius Blaga, Zöld Patrik, Darius Din, Dragoș Moldovan) a harmadik helyen zárta a bajnokságot.
Kiemelkedően teljesítettek a Marosvásárhelyi BSG sportolói is, a Balkán-bajnoki aranyérmes Georgiana Hărșan és Nagy István a Román Kupában is elhódították a trófeát. Mellettük még hárman végeztek dobogós helyeken, Maxim Panuș szintén megszerezte a legfényesebb medált, míg Ionuț Goran ezüstöt, Kilyén Előd bronzot nyert.
A birkózódöntők tovább folytatódnak, október 24–26. között szintén a marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnokban rendezik meg az U15-ös Román Kupa és csapatbajnokság versenyeit.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!