Az ellenfél keretét tapasztalt labdarúgók alkották, többen az örmény élvonalban szerepeltek, továbbá a svájci és francia alsóbb osztályokban. Több rutinos focistájuk is van, ilyen például a 37 éves Gevorg Kaszparov, aki korábban 29-szer védett a válogatottban, míg Artur Yedigaryan 42-szer játszott a nemzeti csapatban.
A székelyeknél a sűrű program és a regenerálódási lehetőségek hiánya miatt Hodgyai László, Fülöp István és Csíki Dénes kihagyta a találkozót.
A több mint harminc szurkoló által előretolt Székelyföld uralta a találkozót, a 10. percben pedig emberelőnybe került, miután az egyik örmény piros lapot érőn szabálytalankodott Fülöp Loránddal szemben.
A folytatásban eldurvult a mérkőzés, az örmények mindent megtettek a játék tördelése érdekében, de ők sem tudták megállítani Tankót: a fiatal háromszéki középhátvéd a 35. percben megszerezte a vezetést Székelyföldnek.
A játékrészből hátramaradt időben inkább a durvaságról, mint a fociról szólt a játék, szerencsére különösebb következmények nélkül. Jókor jött a szünet, térfélcserét követően mindkét csapat sokkal higgadtabban játszott, a székely legények pedig hamar eldöntötték a továbbjutást.
Székelyföld először jut ilyen magasra egy világbajnokságon (két évvel ezelőtt Abháziában a 9. helyen végzett). Ellenfele az elődöntőben Kárpátalja együttese lesz, a mérkőzést csütörtök este rendezik a Colston Avenue Football Stadiumban.
„Annak ellenére, hogy a 10. perctől emberelőnyben és fölényben játszottunk, nagyon feszülten éltem meg az első félidőt. Összességében nagyon boldog vagyok, hiszen számítottunk arra, hogy messze jutunk. Tudtuk, hogy ez a meccs a legfontosabb számunkra, behúztuk, és most már sínen vagyunk” – mondta Wenczel Kristóf, a Székelyföldi Labdarúgó Egyesület elnöke.
Szőcs László kezdőként kapott szerepet a meccsen, lecseréléséig folyamatosan nyomás alatt tartotta az ellenfél védelmét. „Az elején kihagytunk pár helyzetet, az ellenfél pedig nem tudta elviselni a piros lapot, emiatt feszült lett a mérkőzés.
A félidőben összeszedtük magunkat, és a folytatásban szép játékkal megvertük őket” – mondta.
Fülöp Loránd első mérkőzését játszotta a válogatottban, és egyben megszerezte első gólját is. „Érdekes élmény volt, nagyon jó meccset játszottunk. A vezetés megszerzése után már könnyebb dolgunk volt. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam betalálni az elején, hiszen úgy könnyebb meccsünk lett volna, de ilyen a foci. Örülök, hogy a második félidőben sikerült gólt szereznem” – összegzett a fiatal játékos.
Ilyés Róbert, a válogatott edző-játékosa büszke csapatára. „Kielemeztük mind a három mérkőzésüket, ismertük őket, a fiúk pedig végig betartották a taktikai utasításaimat, játékunk alapján megérdemeltük a továbbjutást.
Ez is bizonyítja, hogy nagyon összetartók vagyunk” – fogalmazott.
Egyébként Kárpátalja első hivatalos mérkőzését Székelyföld ellen játszotta, 2014 augusztusában Székelyudvarhelyen a házigazda 5–0-ra nyert.
CONIFA labdarúgó-világbajnokság, negyeddöntő:
Székelyföld–Nyugat-Örményország 4–0 (1–0),
gólszerzők: Tankó (35.), Csürös (62.), Fülöp (66.), Bajkó (86.).
Székelyföld: Nagy – Kilyén (Benkő-Bíró, 46.), Csizmadia, Tankó, Csiszer – Mitra, Csürös – Fülöp L. (Rózsa, 82.) – Györgyi, Szőcs László (Bajkó, 84.), Magyari (Kis, 64.).
További eredmények:
Barawa–Észak-Ciprus 0–8
Padánia–Pandzsáb 2–0
Kárpátalja–Kaszkádia 3–1.
Az elődöntőben:
csütörtökön 19 órától Padánia–Észak-Ciprus
22 órától Székelyföld–Kárpátalja.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!