A litván fővárosban, Vilniusban szervezett tornán a székelyudvarhelyi klub lengyel igazolása, a tehetséges Marek Pokwap bejutott az egyéni kategória döntőjébe. Remekül kezdett, megnyerte az első szettet a párosban világ- és Európa-bajnok, magyarországi Katz Balázs ellen, aki végül fordítani tudott és megnyerte a párharcot. A Góbék játékosa ezúttal meg kellett elégedjen a második hellyel, miután egy héttel korábban szülővárosában, Varsóban aranyérmes volt.
Párosban Ilyés Szabolcs oldalán Pokwap szintén a döntőig menetelt, ahol ismét be kellett érje az ezüsttel, mivel nagy küzdelemben alulmaradtak a magyarországi kettőssel, Katz Balázzsal és Tóth Benjaminnal szemben.
Továbbá, az egyéni versenyben Ilyés Szabolcs révén a Góbék TT szerzett még egy ötödik helyet, míg három fiatal játékos, Simó Bence, Máté Mátyás és Nagy Varga Péter mind egyéniben, mind párosban több mérkőzést is meg tudott nyerni, és bár a csoportból való továbbjutás nem sikerült, de számos kiemelt válogatott sportoló ellen gyűjtöttek tapasztalatot.
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Elkezdődtek a munkálatok Sepsiszentgyörgy új jégcsarnokánál. Az ultramodern létesítmény 2180 néző befogadására lesz alkalmas, emellett a Háromszéki Ágyúsok otthonául szolgál majd, és nemzetközi eseményeket lehet a házigazdája.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Miután az akadékoskodása miatt egyelőre kútba esett az E.On romániai érdekeltségeinek a magyar MVM általi átvétele, Sebastian Burduja volt energiaügyi miniszter most azt akadályozná meg, hogy a Napolact tejfeldolgozó a Bonafarm tulajdonába kerüljön.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!