Simone Tempestini és Sergiu Itu (Citroen C3 R5) mögött második helyen a Bogdan Marişca, Borbély Károly (Ford Fiesta R5), illetve a Szabó Gergő, Csegzy Levente (Mitsubishi Lancer Evo) kettős végzett.
A csíkszeredai Adrian Teslovan, Cseh-Vajk Imre (Citroen DS3 R3T MaX) duó a nyílt versenyben 62 induló közül a 14. helyen végzett, a kétkerék-meghajtásúak között pedig első lett.
A román ralibajnokságot Tempestini vezeti 208 ponttal, előnye a második helyen álló Valentin Porcişteanuval szemben (146 pont) behozhatatlan. A hazai raliidény október 5–6-án a Szeben Ralival zárul.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!