Jól indítottak a gyergyói sífutók

Gergely Imre 2022. február 07., 20:39 utolsó módosítás: 2022. február 07., 20:40

Beszterce közelében, Báránykőn (Piatra Fântânele ) zajlott a havas szezon első sífutó versenye, ahol a Gyergyói ISK sportolói is rajthoz álltak. Az esemény hasznos erőfelmérő volt számukra, és jó előjelekkel várhatják az országos bajnokságokat is.

Beszterce-Naszód megyében versenyeztek a Gyergyói ISK sífutói Fotó: Gyergyói ISK

Egy jó csapat kezd kialakulni, és annak ellenére, hogy csak másfél hónapot sízhettek eddig a hó késlekedése miatt, szépen látható a fejlődés a gyerekeken – összegezett elégedetten Jánosi István edző, a Gyergyói ISK vezetője.

A Beszterce-Naszód megyei sífutó fesztivál 10. kiadásán több mint száz sportoló mérte össze a tudását, a házigazdák mellett kolozsvári, felsőbányai, és dornavátrai versenyzőkkel találkozhattak a gyergyóiak.

A csapatból 15-en értek el dobogós, vagy dobogó közeli helyezéseket, négy első, öt második és három harmadik helyezésért járó érmet hoztak haza.

Kiemelte Pál Gábor teljesítményét, aki annak ellenére, hogy sérüléssel bajlódva dolgozta végig a felkészülést, és így is versenyzett, egy második és egy harmadik helyezést ért el az U14-es korosztályban.

Páll Boglárka egy évvel nagyobbakkal versenyezve arany és egy ezüstérmet nyert az U14-esek között, Romfeld Fanni még U10-es korú lenne, de az U12-esek között nyert szintén egy aranyat és egy ezüstöt.

Az U10-es mezőnyben Vakaria Vanda két aranyat, Tódor Alexandra két Bronot szerzett.