HIRDETÉS

Jelen állás szerint hat magyar cselgáncsozó utazik az olimpiára

A friss Európa-bajnok Karakas Hedvig is ott van az olimpia mezőnyében
Fotó: MTI/Kovács Tamás

MTI
2021. január 14., 10:48

A dohai Mesterek Tornája utáni világranglisták alapján, a jelenlegi állás szerint hat cselgáncsozó képviselhetné Magyarországot az idén nyárra halasztott tokiói olimpián.

MTI
2021. január 14., 10:48

Kvótát érő helyen található Tóth Krisztián (90 kg, 6. a világranglistán), Cirjenics Miklós (100 kg, 22.), illetve Csernoviczki Éva (48 kg, 20.), Pupp Réka (52 kg, 28. – kontinentális kvóta), Karakas Hedvig (57 kg, 8.) és Özbas Szofi (63 kg, 27.).

Tavaly októberben, a budapesti Grand Slam után még nyolc magyar kvótás szerepelt a rangsorokban, de a kiemelt pontozással járó katari szupertornát követően Szabó Frigyes (73 kg) 38. helyezettként, Ungvári Attila (81 kg) pedig 27. helyezettként kiszorult az ötkarikás mezőnyből.

HIRDETÉS

Az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós – aki szeptemberben koronavírus-fertőzésen esett át, ezért nem léphetett tatamira októberben a Papp László Sportarénában – a 41. helyen áll a 73 kilósok között.

A kvalifikációs menetrend szerint

252-en a nemzetközi szövetség júniusi világranglistájáról kerülnek az olimpiai mezőnybe, a 14 súlycsoportból az első 18 helyezett szerez kvótát.

A rendező japánok automatikusan kapnak súlycsoportonként egy indulási jogot. A maradék 120 helyet a közvetlen kvalifikációról épphogy lemaradó versenyzők kapják kontinentális eloszlásban, Európának 25 (13 férfi és 12 női) kvóta jut.

A ranglistákról ennélfogva „kiesnek” a házigazda japánok, és – mivel az olimpián egy országból csak egy dzsúdós léphet tatamira – azok is, akik ugyanazt a nemzetet képviselik. Ha ugyanis egy országnak két vagy több versenyzője is kiharcolja az indulási jogot, akkor a nemzeti szövetség dönt arról, hogy melyiküket nevezi a játékokra. Pupp Réka például 28-adikként azért áll kvótás helyen, mert előtte három japán található, továbbá négy cselgáncsozó már a második versenyzőnek számít a hazájából.

Ami a „nem kvótás” magyar súlycsoportokat illeti, 60 kilóban a legjobb magyarként Szabó Csaba a 84., 66-ban Boros Bence a 74., míg +100-ban Sipőcz Richárd a 34. A nőknél 70 kilóban Gercsák Szabina a 37., 78-ban Salánki Evelin a 46., +78-ban Szigetvári Mercédesz pedig a 34. helyen áll.

A 2018. május 25-től 2021. június 28-ig tartó menetelés eredetileg 68–70 versenyből állt volna, ám a pandémia miatt tavaly március és október között minden viadalt töröltek.

Magyar szempontból örvendetes fejlemény, hogy Taskent helyett Budapest ad otthont júniusban a világbajnokságnak, amely a kvalifikáció legfontosabb állomása lesz 2021-ben.

Addig – a jelenlegi menetrend szerint – februárban a tel-avivi Grand Slamen, márciusban a taskenti és a tbiliszi Grand Slamen, áprilisban az antalyai Grand Slamen és a lisszaboni Európa-bajnokságon, májusban pedig a párizsi Grand Slamen lehet még pontokat gyűjteni.

A 2016-os riói játékokon nyolcfős magyar dzsúdós küldöttség vett részt, amely egy ötödik, illetve három hetedik hellyel zárt.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

FK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo – a történelmi meccs élő szöveges közvetítése

Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.

Álomszerű kezdés után kihúzta a döntetlent az FK Csíkszereda

Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.

Székelyhon

Kiskorú vesztette életét a gyimesközéploki vonatbalesetben

Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.

`
Krónika

Kiskorúak elektromos rollerrel elszenvedett balesetéért a szülők ellen indítanak bűnvádi eljárást, figyelmeztet a rendőrség

Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.

Krónika

Román nyelvűre cserélték két bánsági település kétnyelvű helységnévtábláját, panaszt nyújtottak be miatta

Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.

Főtér

„Cseppenként tesz idegronccsá a Lyme-kór”

A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.

Ez is érdekelheti

A németek állították meg Toróékat az ifi asztalitenisz kontinenstornán

A csapatversennyel indult az U15-ös korosztályos asztalitenisz Európa-bajnokság. A romániai válogatott színeiben egy székelyudvarhelyi játékos is gyűjtötte a pontokat.

Tenisztornák, Tour de France, vízilabda, női foci-Eb – a szerdai sportműsor

Zárul a csoportkör a férfi vízilabda világbajnokságon, újabb szakasz a francia kerékpáros körversenyen, a negyeddöntőknél tart a női labdarúgó Európa-bajnokság.

Komoly átalakulás előtt az udvarhelyi sport – Helyzetbe hozunk!

Történelmi csíkszeredai rajt és szurkolói balhé, milyen szintű lesz Udvarhelyen a foci, a futsal és a kézilabda, átalakulóban a jégkorongcsapatok – újabb Helyzetbe hozunk! rész, amelyben kibeszéljük a Székelyföld sportéletének legfrissebb fordulatait.

Háromból három, tökéletesen zárta a csoportkört a női vízilabda-válogatott

Százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon: Cseh Sándor együttese kedden a harmadik fordulóban a papírformának megfelelően simán, 22–6-ra nyert a horvát csapat ellen.

Molnár Ede Németországban bizonyított, tartja a lépést a világ élvonalával

A hazai sikerek után újabb nemzetközi versenyen szerepelt Molnár Ede: a sepsiszentgyörgyi sportoló a németországi Aalenben folytatta menetelését a Cross Country Eliminator (XCE) világkupában, ahol ezúttal a hetedik helyen végzett.

Tenisztornák, vízilabda-vébé és egy focimeccs

WTA- és ATP-tornákkal hangolódhatunk a délutáni vízilabdameccsig, a vébén a magyar lányok a csoportgyőzelemért játszanak a horvátokkal. Este kiderül, továbbjut-e a Bajnokok Ligájában az FCSB.

Ditrocks Hard Enduro: kemény megpróbáltatás, kivételes adrenalin és környezetvédelmi akció

A 2025-ös Ditrocks Hard Enduro, ahogy mindig, most is embert próbáló kihívásokkal várta a motorosokat: a Romániai Hard Enduro Bajnokság negyedik fordulóját is jelentő viadalt immár nyolcadik alkalommal rendezték meg Ditróban.

Eseménydús volt a székelyföldi pilótáknak a Szeben Rali

Dráma, elszántság és székely sikerek jellemezték az idei Szeben Ralit: Teslovánék balszerencséje, Sprenczék technikai hibája, Tempestini újabb győzelme, valamint több székelyföldi dobogós helyezés színesítette a murvás viadalt.

Európa-bajnokok a Csíki Titánok tekvandósai

Két Európa-bajnoki címet szereztek a csíkszeredai Csíki Titánok sportolói, Dombi Patrik és Szakács Balázs a hétvégén Bukarestben megrendezett 2025-ös tekvandó WT Európai Diákbajnokságon.

FK Csíkszereda–Dinamo: három emlékezetes összecsapás krónikája

Az FK Csíkszereda az elmúlt években többször is összecsapott a Bukaresti Dinamóval: előbb bravúrral győzött a Román Kupában, majd alulmaradt az élvonalba jutásért zajlott oda-visszavágós osztályozón, közben pedig a másodosztályban is találkoztak.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!