A kézdivásárhelyi származású, Luganóban készülő tízéves reménység, Nagy-Rozsnyai Lotti folytatva jó szereplései sorozatát a román országoson több mint húsz ponttal előzte meg legfőbb riválisait Bukarestben, majd az észt fővárosban is remekelt, három ugrástípusból bemutatott hibátlan háromfordulatosaival, illetve tökéletes dupla Axelével teljesen elvarázsolta a közönséget és a bírókat is.
Felszabadult korcsolyázása után kétség sem férhetett a diadalához, végül több mint tíz pontot számolt rá észt vetélytársaira.
A tehetséges műkorcsolyázó édesanyjától, Annamáriától megtudtuk, a tallini versenyt azért vállalták be, hogy a kislány versenyhelyzetben gyakorolhassa a háromfordulatos ugrásokat, amelyek az ő korosztályában még nem mindenhol megengedettek.
Ugyancsak a múlt hétvégén zajlott az európai kritériumsorozat pontebbai állomása, ám egy harmadik verseny már nem fért volna bele sűrű programjukba, inkább az utolsó pillanatban meghirdetett román bajnokit választották.
Annál is inkább érthető a döntésük, mivel a nemzetközi versenysorozat előző három fordulóját magabiztosan nyerte Lotti, a végelszámolásnál pedig csak a három legjobb eredményt veszik figyelembe.
Ettől függetlenül az utolsó, szlovéniai fordulón már ott lesznek, az április 8–12. között esedékes jesenicei viadal ugyanis Lotti kedvencei közé tartozik. A kézdivásárhelyi jégpillangó 2024 és 2025 után sorozatban harmadszor diadalmaskodik a kiírásban.
Tallinnban vadonatúj, kifinomult kosztümben siklott jégre és teljesen új kűrt mutatott be Kosz Zsolt tanítványa, a zenei aláfestést Gary Moore örökzöldje, a Still got the blues, valamint Blondie One way or another című pörgős slágere adta.
„Jobban sikerült a verseny, mint amire számítottunk, eddig a triplás versenyeken túlizgulta a technikai elemeket és többet rontott, ezúttal azonban felszabadultan korcsolyázott, és ez meg is látszott.
– fejtette ki érdeklődésünkre Nagy-Rozsnyai Annamária, hozzátéve, hogy a következő szezontól már az Advanced novice kategóriában versenyez a lánya, ahol már nem egy, hanem két koreográfiát kell bemutasson a rövid, illetve szabadprogramban.
Nincs megállás, a hétvégén a miskolci DVTK-AVAS Kupán indul Lotti, majd Jesenice után Luganóban is versenyez egy kupakiíráson a szezon lejárta előtt. Ezt követően pedig folyamatosan dolgoznak az új idény előkészítésén.
„Nagyon sokat fejlődött, amióta Luganóban Kosz Zsolt irányítja a felkészülését, technikában is sokat, de korcsolyázási készségek terén is.
A napi edzésmunka nem teher számára, mivel rendkívül jó hangulatban, mindenféle nyomás nélkül dolgoznak, és ez nagyon fontos” – vélekedik Lotti édesanyja.
Román országos bajnokság, kadett korosztály: 1. Nagy-Rozsnyai Lotti (Kézdivásárhely, Nagy-Rozsnyai Lotti SK) 47.91 ponttal, 2. Ilinca Tronaru 24.80, 3. Kovács Boróka (Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek) 22.05.
Crystal Skate Spring, Tallinn (Észtország): Cubs A-kategória: 1. Nagy-Rozsnyai Lotti (Románia) 51.53 ponttal, 2. Dominica Jogiste (Észtország) 40.68, 3. Milana Moissejeva (Észtország) 33.92.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!