Összesen 74 érem (43 arany, 16 ezüst, 15 bronz), számos negyedik és ötödik helyezés – dióhéjban így lehetne összefoglalni a Góbék Teqball Team tavalyi elképesztő idényét. Ez azzal csúcsosodott ki, hogy december elején a klub klasszisjátékosa, Györgydeák Apor visszahódította a világbajnoki címet a Vietnámban megrendezett seregszemlén.
– jelentette ki a Székely Sport érdeklődésére Ilyés Szabolcs, a Góbék Teqball Team csapatvezetője.
Mint ismertette, a tavalyi szezonzáró után a rövid szünetre is edzésprogramot kaptak a játékosok, hogy ne álljanak le teljesen. Közösen január 8-án kezdik el a felkészítőt, az első napokban alapozás és erőnléti edzés szerepel a programban, a helyi sportolókhoz a lengyel Marek Pokwap is csatlakozik.
Az első nagyobb tornára február közepén Pécsre utaznak, de ezelőtt január 11-én szintén a magyarországi városban már tartanak egy szezonnyitó versenyt.
Ezen a világranglista első húsz helyezettje nem indulhat, de Ilyés Szabolcs részt vesz az egyéni kategóriában, mivel csak a 23. helyet foglalja el.
Az idei versenynaptár tíz Challenger kategóriájú versenyt foglal magába, minden hónapban szerveznek egyet, mint amilyen tavaly év végén Székelyudvarhelyen is volt. Emellett öt-hat nagyobb kategóriájú torna, úgynevezett World Series is megrendezésre kerül, ezek nagy része Ázsiában lesz, kettőt-hármat viszont Európában is tartanak.
A Góbék Teqball Team vezetője korábban a Székely Sportnak már elárulta, hogy idén két tornát is szerveznek Székelyudvarhelyen, újra otthont adnak a Challenger versenynek, valamint a jóval nagyobb horderejű World Seriest is elhozzák Székelyföldre, ezeknek a pontos időpontjai még nincsenek meghatározva.
„A tavaly nagyon jól sikerült tornaszervezés után helyzeti előnyünk van. Augusztus végén, szeptember elején rendezhetjük a két tornát.
Tervben van az is, hogy két egymást követő hétvégén zajlik a Challenger és a World Series, így összekötnék a két bajnokságot és közte a három napban egy nemzetközi edzőtábort tartanánk a mezőnynek. Újra igazi teqballünnep lehetne a városban, azon dolgozunk, hogy ez megvalósulhasson”
– jegyezte meg Ilyés Szabolcs.
Kiemelte, idén is minden tornán ott szeretnénk lenni és képviselni a Góbékat, de figyelnek arra is, hogy ne terheljék túl a játékosainkat.
– jegyezte meg Ilyés Szabolcs.
A csapatvezető közölte, férfi egyéniben a világelső és vb-címvédő Györgydeák Apor mellé már szinte teljes mértékben felnőtt Marek Pokwap, és
bízik benne, hogy még erőteljesebb szezonra lesz képes, és dominálni fogják a kategóriát minden nemzetközi versenyen.
Ők ketten együtt indulnak férfi párosban, a tavalyi párizsi szezonzárón már fölényesen nyertek.
Vegyesben Györgydeák társa a klubot női egyéniben is erősítő Barabási Kinga lesz, míg Powkap mellé a budapesti Vicsek Nóra érkezik, ők is győztek már korábban, és szintén erős csapatot alkotnak.
Női párosban Barabási a moldáv Viorica Tonu oldalán játszhat, akik ugyancsak szereztek már első helyezést együtt.
Emellett ott vannak a klub fiatal játékosai is, akik reményeik szerint tovább fognak fejlődni.
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!