A világelső székely sportoló a csoportban és az egyenes kieséses szakaszban is sorra magabiztosan győzte le az ellenfeleit. A szombati versenynapon a legjobb négy között a thaiföldi Boonkoom Tipwong volt a vetélytársa, akinek semmi esélyt nem adott és bejutott a döntőbe.
Az aranyéremért zajló csatában a korábban páros kategóriában háromszor világbajnok, szerb Nikola Mitro ellen küzdött, és ezúttal sem volt kérdéses a győzelme, két sima játszmában 12–4-re és 12–2-re diadalmaskodott, ezzel megszerezte az első helyet.
Györgydeák Apor visszahódította a világbajnoki címet, miután tavaly kikapott a thaiföldi viadal fináléjában a lengyel Adrian Duszaktól. A székely kiválóság két év után újra felért a csúcsra, 2022-ben Nürnbergben szerezte pályafutása első vb-győzelmét.
A marosvásárhelyi Barabási Kinga akárcsak tavaly, idén is bronzérmet nyert, miután kiélezett összecsapáson három szettben elveszítette a brazil Rafaella Fontes elleni elődöntőt.
A romániai válogatott két érmese, Györgydeák Apor és Barabási Kinga vegyespárosban vasárnap délelőtt 10 órától játszanak az elődöntőben, ahol az aktuális világbajnok, Suphawadi Wongkhamchan és Phakpong Dejaroen alkotta thailandi duó lesz a riválisuk.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!