A nemzetközi esemény idei kiadását január 17. és 19. között rendezik Kommandón, azonban több szakaszt bevonnak Kovászna és Papolc körzetéből is.
„A mezőny zöme francia és belga csapatokból áll, akárcsak korábban. Kizárólag olyan autókkal lehet jelentkezni, amelyek harminc évvel ezelőtt kapták meg az engedélyt, hogy versenyezhessenek velük” – magyarázta a Székely Sportnak Simon Árpád.
Hozzátette, hogy ezek a járművek azóta sem estek át modernizáláson, vagy jelentős átalakításokon, azonban nyilvánvalóan a biztonságra nagy hangsúlyt fektettek.
„Természetesen az évek során változtattak a biztonsági előírásokon, ez pedig az egyik legfontosabb szempont. Vannak olyan technikai dolgok, amelyek harminc évvel ezelőtt nem voltak elvárások, most viszont ezeket be kell tartani.
– mutatott rá Simon Árpád.
Az útszakasz részben hasonló lesz a tavalyihoz, nem csak Kommandón tehetik próbára tudásukat a pilóták, ugyanis a háromnapos verseny Kovászna városát megkerülve a közeli fennsík havas, jéggel borított erdei útjain keresztül vezet majd.
Simon Árpád elmondta, hogy az esemény megszervezését semmilyen módon nem befolyásolja az időjárás, ugyanis a Historic Winter Rally során az autókon olyan szöges gumikat használnak, amelyek az aszfaltokon is bevethetők.
A teljes táv idén mindegy 460 kilométer lesz, amelyből 230 kilométer időmérős, ezenkívül a szervezők számos új és különleges útszakasszal készülnek.
Azt ígérik, hogy ez mindenképpen elősegíti majd, hogy a résztvevők jobban élvezzék a versenyt.
A szabályok értelmében olyan VHC (történelmi versenyjárművek), LEGEND, 2WD (kétkerék-hajtás) és 4WD (négykerék-hajtás) járművek vehetnek részt, amelyek 1996. december 31. előtt voltak bejegyezve. Az idei kiírásban a szervezők létrehoztak egy junior kategóriát is a 16 és 20 év közötti fiatalok számára.
A nevezők között javarészt francia és belga nevek szerepelnek, de indul román, magyar, cseh és olasz pilóta is.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!