Pénteken délben idegenben, a CS Mioveni otthonában indította a férfi asztalitenisz Szuperliga új, 2022–2023-as idényét a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. A György István által irányított vendégek rögtön a tavalyi ezüstérmessel néztek farkasszemet, akik ráadásul az elmúlt évadban mindkétszer legyőzték az udvarhelyieket.
Úgy tűnt, Sebastian Loso könnyedén behúzza az első mérkőzést Mladinnal szemben. Gyorsan megnyerte az első két játszmát, csakhogy a hazaiak játékosa felébredt, ki is egyenlített. A mindent eldöntő ötödik szettben öldöklő küzdelem alakult ki, a végjátékban jobban koncentrált az udvarhelyiek svéd idegenlégiósa, 11–9-re diadalmaskodott, így meglett az első pont.
György Szilárd villámgyorsan, 11–1-re nyerte az első játszámát Cazacuval szemben. A Mioveni elsőszámú játékosa összekapta magát, bár Szilárd a másodikban 2–8-ról visszajött, egyenlített az ellenlábasa. Hogy aztán a soron következő két szett is a hazaiaké legyen, összesítésben 1–1-re módosult az állás.
Két fiatal asztaliteniszezőé volt a harmadik párharc: Tamás Szabolcs sokkal érettebb játékot mutatott, mint Zamfir. Az elején volt csak szorosabb, 3–1-es győzelemmel ismét az előny az ISK-SZAK-nál volt.
A két elsőszámú játékos jött vissza az asztalhoz. Cazacu és Loso idegölő meccset hoztak össze, mindegyik játszma hajszálon dőlt el, hol az egyik, hol a másik javára. A házigazdáké lett a pont, összesítésben egyenlítettek, így jöhetett a mindent eldöntő párharc.
Ezt Mladin és György Szilárd játszotta. A harmadik szett volt itt a kulcs, 5–8-as állásnál zsinórban hat pontot nyert meg Szilárd, ezzel pedig 2–1-re módosította az állást. Innen már nem volt megállás, meglett a harmadik játszma is.
Több mint három órát tartott a találkozó, de minden jó, ha jó a vége, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK nyertes összecsapással indította az új kiírást.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!