A vendég alakulat mindvégig kitartóan küzdött, így egy pillanatig sem lankadhatott a szentgyörgyi játékosok figyelme.
„Könnyebb mérkőzésre számítottunk, de ez nem így történt. Úgy gondolom, hogy ez még csak a kezdet és sok megpróbáltatás vár még ránk ebben a szezonban” – nyilatkozta Teodor Simon, a hazaiak vezetőedzője.
A háromszéki együttes az előző szezonban bronzéremmel zárt, idén is az a legfőbb céljuk, hogy az ország legjobb három csapata között zárjanak. Legközelebb október 21. és 23. között játszanak a címvédő Steaua Bukarest vendégeként, ami ugyancsak nem lesz egyszerű megmérettetés.
„A Steaua elleni mérkőzés lesz a szezon legnehezebb meccse, tekintve, hogy ők a címvédők. Reméljük, hogy jó eredményt érünk el, és megmarad az esélyünk a bajnoki címre” – zárta gondolatatit az edző.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!