Hirdetés

Hosszú idő után nézők előtt dzsúdóztak

Díjazott kis csíki dzsúdósok Nagyszebenben
Fotó: Koka's SE

2022. március 15., 13:32

Gyermek és ifjúsági korosztály számára kiírt nemzetközi cselgáncsversenyt rendeztek múlt hétvégén Nagyszebenben, amelyen szép eredményeket értek el a kis csíki dzsúdósok.

2022. március 15., 13:32

Hatodik kiírásához érkezett a nagyszebeni, Miado'S Kupával díjazott nemzetközi dzsúdóverseny, amelyen az U12-es, az U14-es és az U16-os korosztályok léptek tatamira. A versenyen három ország 67 csapatának 648 versenyzője vett részt. A két éve megjelent pandémia miatt eddig csak a járványügyi szabályok szigorú betartásával lehetett dzsúdóversenyeket rendezni, a szebeni viadal volt az első post-Covid verseny Romániában, amelyet korlátozások nélkül, nézők előtt szervezhettek meg.

Hirdetés

Íme, a csíkiak érmes helyezései. Akiknek a neve után nincs csapat írva, azok a gyerekek a Koka's SE/VSK Csíkszereda versenyzői.

U12-es korosztály. 1. hely: Pitó Zalán (42 kg-os súlycsoport). 2. hely: Szász Zsanett (28 kg), Becze Boróka (32 kg), Szente Kinga (52 kg), Szabó-Mező Botond (30 kg) és Molnár Bence (42 kg). 3. hely: Szabó-Gábor Nóra (40 kg).
U14-es korosztály. 1. hely: Kóka Krisztián (34 kg), Magyari Dávid (46 kg) és Kopacz Sarolta (57 kg). 2. hely: Farkas Dávid (38 kg). 3. hely: László Andrea (40 kg) és Márton Medárd (50 kg/Csíkszentdomokosi Judo Klub).
U16-os korosztály. 2. hely: Szabó Bence (73 kg/Szentdomokos). 3. hely: Bodó Leó (73 kg/Szentdomokos), Szász Balázs (81 kg/Szentdomokos), Oláh Petra (40 kg/ Csíkszeredai ISK, csíkszenttamási csoport) és Imecs Bernadett (63 kg Csíkszeredai ISK, csíkszenttamási csoport).

Az U12 és U14 korosztályban a Koka's/ VSK 4 első-, 6 második- és 2 harmadik helyezéssel a 67 csapat közül az első helyen végzett az éremtáblázaton.

A Koka's SE és a VSK Csíkszereda edzői: Sinka Szabolcs és Papp Róbert Flórián, a Csíkszentdomokosi Judo Klub sportolóit Szőcs László, Katona Szabolcs és Silló István edzők készítették fel, a Csíkszeredai ISK csíkszenttamási csoportjának edzője pedig Dánél Szabolcs.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Átjáróház volt az FK Csíkszereda védelme, csúfos kudarccal zárták az évet (videóval)

Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Székelyhon

Holtan találták meg a nőt, aki december 5-én tűnt el Székelyudvarhelyről

Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.

`
Krónika

Magyar Péter nem hiszi el, hogy az erdélyi magyarok nem kérnek belőle

Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.

Krónika

Ha szlovákozásért járt a bocsánatkérés, járjon a románozásért is

Teljes hőfokon ég Magyarországon a jövő tavasszal rendezendő országgyűlési választást megelőző kampány, és a politikai csatazaj közepette időnként a nemzetpolitika is terítékre kerül.

Főtér

Állati takarmánynak való déligyümölccsel etetnek a bevásárlóközpontok, kiakadt a fogyasztóvédelmi igazgató

További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.

Ez is érdekelheti

Mindennek a mérték a kulcsa – az ünnepi asztal kihívásai a székelyföldi élsportolóknál

Míg az átlagember az ünnepek alatt lazíthat és bűntudat nélkül fogyaszthat az ünnepi asztalnál, addig az élsportolóknál a karácsonyi leállás is tervszerű, kontrollált időszak. Székelyföldi élsportolók mesélnek a láthatatlan kihívásokról.

A kosarasoknál kupameccsek, pályán a Marosvásárhelyi VSK – a keddi sportműsor

A férfi kosárlabda Final 8-ra jutás a tét, a visszavágókat rendezik. A Marosvásárhelyi VSK egypontos hátrányban várja a Nagyszeben elleni összecsapást. Kerékpár, kézilabda és labdarúgás még a kínálatban.

Adománygyűjtés a sóvidéki birkózósport javára

A Magyar Sportújságírók Szövetsége január 12-én, a budapesti Operaházban rendezi meg a 68. Nemzeti Sportgála díjátadót. Az eseményhez kapcsolódva gyűjtést szerveznek az 1936-os birkózó olimpiai bajnok nevét viselő korondi Lőrincz Márton SC számára.

Megismertük az idei esztendő legjobb Maros megyei sportolóit

A Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság közzétette a 2025-ös évre vonatkozó rangsorát, amelyet a sportolók az országos és nemzetközi versenyeken elért eredményeik alapján állítottak össze.

Termelték az érmeket a csíki tekvandósok a kupaküzdelmeken

Több korosztályban és szinte minden versenyszámban érmes helyezéseket szereztek a Csíki Titánok versenyzői a Jászvásáron az elmúlt napokban megrendezett 2025-ös Román Kupa küzdelmein.

Alpesi sí, terepkerékpár és az FK Csíkszereda kiszállása – a hétfői sportműsor

Az FK Csíkszereda idegenbeli mérkőzése zárja a Szuperliga aktuális fordulóját, a nap korábbi szakaszában alpesi sí és terepkerékpár is képernyőre kerül.

A legjobb tizenhat között búcsúzott a nemzetközi porondtól a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

A sors úgy hozta, hogy a továbbjutásért játszott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Európa Kupában az osztrák ellenfelével szemben. Parázs meccset hoztak össze.

Téli sportok, topligák és bukaresti rangadó – vasárnap a képernyőn

Tartalmas sportprogram vár ránk Advent negyedik vasárnapján, a téli sportok kedvelői bőven találnak versenyeket, a topligákban pályán a Barcelona, valamint a Bayern, a Szuperligában bukaresti rangadót rendeznek az FCSB és a Rapid között.

A BL-ből érkező együttessel szemben fejet kellett hajtania a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-nak

A házigazdák multinacionális csapata túl nagy falatnak bizonyult a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-nak a férfi asztalitenisz Európa Kupa második játéknapján. Érvényesült a papírforma, de voltak egészen jó pillanatai a vendégeknek.

Este rangadók, napközben világkupák – bőséges a szombati sportműsor

Változatos sportkínálat várja a nézőket a tévében: a program téli sportokkal és rögbivel indul, majd focirangadók, világkupák és döntők színesítik a szombati műsort.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!