Labdarúgás
3. Liga, 5-ös csoport, 8. forduló:
15 órától Zernyest–Sepsi OSK II., Viitorul Curița–Kézdivásárhelyi SE, Barcarozsnyói Olimpic–Székelyudvarhelyi FC.
4. Liga, Hargita megye, 8. forduló:
14 órától Balánbánya–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz,
16 órától Székelykeresztúr–Agyagfalva.
4. Liga, Kovászna megye, 8. forduló:
16 órától Maksai SE–Szitabodza.
4. Liga, Maros megye, elit csoport, 1-es széria, 6. forduló:
11 órától Mezőrücs–Marosludas, Mezőpagocsa–Búzásbesenyő, Radnóti SK–Dános, Dicsőszentmártoni Chimica–Segesvár.
4. Liga, Maros megye, elit csoport, 2-es széria, 6. forduló:
11 órától Marosszentkirály-Náznánfalva–Erdőszentgyörgy, Marosvásárhelyi Academica–Szováta, Magyaró–Marosoroszfalu.
4. Liga, klasszikus csoport, 6. forduló:
15 órától Hadrév–Bátos, Mezőpagocsa II.–Gerendkeresztúr, Nyárádkarácsonfalva–Görgénysóakna, Kerelőszentpál–Gernyeszeg, Alsóidecs–Mezőgerebenes, Mezőzáh–Mezőceked.
5. Liga, Csík körzeti bajnokság, 8. forduló:
16 órától Csíkszentmihály–Kozmás.
5. Liga, Udvarhely körzeti bajnokság, A csoport, 8. forduló:
15 órától Homoródszentpál–Kobátfalva.
Kézilabda
Férfi A osztály, 5. forduló
12 órától Temesvári CSU Poli–VSK Székelyudvarhely
Kosárlabda
Férfi élvonalbeli bajnokság, 4. forduló:
17 órától CSM Focșani–Marosvásárhelyi VSK.
Női élvonalbeli bajnokság, 1. forduló:
18 órától Marosvásárhelyi VSK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC.
Teremlabdarúgás
2. Liga, 2. forduló:
14 órától Gyergyóremetei Kereszthegy–Kolozsvári Clujana.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!