Szőcs Bernadette szenzációsan menetelt a Japánban zajló rangos viadalon, ahol két párharcot is megnyert, az első körben és a legjobb nyolc között is a hazaiak képviselői, a világranglistán ötödik Hina Hayata, valamint a nyolcadik Szatszuki Odo ellen diadalmaskodott.
Az idén kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes marosvásárhelyi klasszis a két sikernek köszönhetően kvalifikálta magát a szombati elődöntőbe, ahol a világranglista második helyezettje, a kínai Wang Manyu volt a riválisa.
Nagyon rosszul indult az összecsapás Szőcs Bernadette számára, aki elveszítette az első három játszmát.
A folytatásban sem adta fel, óriásit küzdött és szoros csatában behúzta a következő három szettet, így kiegyenlített és minden a hetedik játékrészben dőlt el.
Ebben viszont a kínai sportoló hamar meglépett és egyre nagyobb előnyre tett szert, Szőcs pedig erre már nem tudott reagálni, és végül elveszítette a párharcot.
A vereség ellenére Szőcs Bernadette hatalmas teljesítményt vitt véghez a Bajnokok Tornáján, a papírformát borítva esélyesebb ellenfeleket győzött le és harcban volt a döntőért is, végül pedig bronzérem lett a jutalma.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!