Hirdetés

Háromból kettő, nem jött össze a triplázás a Góbéknak Budapesten

Györgydeák Apor és Blázsovics Ádám elveszítették a döntőt
Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team - Székelyudvarhely

Két arany- két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a Budapesten rendezett kiemelt tornát a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team versenyzői.

Az idei szezon egyik legfontosabb, a World Series sorozathoz tartozó viadalán mind a három kategóriában döntőt játszottak a székelyföldi teqballosok vasárnap este a magyar fővárosban.

Hirdetés

Előbb a női párosok küzdöttek meg az aranyéremért, Barabási Kinga a moldovai Viorica Tonu oldalán szoros mérkőzésen három játszmában győztek a magyarországi Péchy Petra és Vicsek Nóra ellen, ezzel elhódították a trófeát.

Következett a királykategóriának számító férfi páros fináléja, ahol Györgydeák Apor és a magyarországi Blázsovics Ádám szetthátrányból egyenlítettek ugyan a házigazdákat képviselő Odnoga Mátyással és Bakó Ádámmal szemben, a mindent eldöntő harmadik játszma végén azonban vetélytársaik összpontosítottak jobban, így meg kellett elégedjenek az ezüstéremmel.

Végül a vegyespárosok aranycsatájával fejeződött be a verseny, amelyben Györgydeák Apor és Barabási Kinga szintén elveszítették az első szettet, de sikerült egyenlíteniük, majd magabiztos játékkal behúzták a harmadik játékrészt a lengyel klubtársuk, Marek Pokwap, valamint Alicja Bartnicka ellen, és tornagyőzelmet ünnepeltek.

A két arany- és két ezüstérem mellett egy bronz is került a gyűjteménybe, Marek Pokwap lengyel válogatottbeli társával, Adrian Duszakkal az elődüntőig jutott férfi párosban, ahol Györgydeák és Blázsovics kettőse állította meg őket.

A Góbék Teqball Team rendkívül sikeres tornát tudhat maga mögött, amelyen nagyon közel voltak ahhoz, hogy mind a három trófeát bezsebeljék, végül azonban nem jött össze a triplázás.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Az anyaországból érkezik a segítség: kifizetik az FK Csíkszereda teljes büntetését

Szolidaritási hullám indult az FK Csíkszereda felé, miután az eddigi legnagyobb pénzbírságot szabta ki a Román Labdarúgó-szövetség a klubra. A Budapest Honvéd és a Ferencvárosi TC közösen vállalta, hogy kifizeti a teljes összeget.

Székelyhon

Rosszul lett az ügyvédnő, miután tetten érték egy lakás árával felérő korrupicós ügyben

Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség A. G.-t, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.

`
Krónika

Magyar vagy román volt-e Hunyadi János és fia, Mátyás? Kolozsvári kerekasztal-beszélgetés történészekkel

Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.

Krónika

A premontrei apát kilakoltatásáról döntött a nagyváradi bíróság

Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról döntött a helyi bíróság az egyházi elöljáró ellen a város önkormányzata által indított perben csütörtökön.

Főtér

Mágnásból elvtárs – Petru Groza rendkívüli élete

Nagypolgári ügyvédből és sikeres üzletemberből a magyarokkal is barátkozó kommunista kormányfővé válni RKP-tagság nélkül? Ennél kacifántosabb dolgok is kiderültek Gróza Péterről az MCC kolozsvári képzési központjában.

Ez is érdekelheti

Ötven éve vált a tökéletesség példaképévé a legendás román tornászbajnok

A Román Olimpiai és Sportbizottság hivatalosan is megnyitotta az idei Nadia Comăneci Évet, annak apropóján, hogy az egykori tornászbajnok 50 éve írt sporttörténelmet a világ első tökéletes tízpontos gyakorlatával.

Sorsolnak az európai kupákban, a Kolozsvári CFR nyitja a fordulót a Szuperligában

Sporteseményekben gazdag péntek vár ránk, a Bajnokok Ligája és Európa Liga rájátszásának sorsolása mellett a Kolozsvári CFR hazai mérkőzése, valamint a férfi kézilabda Európa-bajnokság és az Australian Open elődöntői emelkednek ki a műsorból.

Kiütötte a házigazdákat is, csoportelső a magyar női vízilabda-válogatott

Csoportelsőként jutott a középdöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon, miután a harmadik csoportmérkőzését is megnyerte. A romániai együttes ismét vereséget szenvedett, és az alsóházban folytatja a szereplését.

Eldől az FCSB és az FTC sorsa az Európa-ligában, tovább robognak az Eb-k – a csütörtöki sportműsor

Sorsdöntő játéknap következik a labdarúgó Európa-liga főtábláján: eldől, az FCSB és a Ferencváros sorsa. Eközben fontos mérkőzéseket játszanak a magyar válogatottak az Eb-ken, a kínálatot sznúker, golf és alpesi sí is színesíti.

Jordániában készült a kontinensviadalra Török Panka

Különleges helyszínen zárta nemzetközi felkészülési időszakát Török Panka, aki január második felében Jordániában készült a korosztályos Európa-bajnokságra. A háromszéki karatéka Ammanban vett részt egy többnapos edzőtáborban.

Érmes helyezésekkel indították az évet a csíki tekvandósok a diákbajnokságon

Eredményesen rajtolt a 2026-os esztendő a Csíki Titánok Sportklub tekvandósai számára: az országos diákbajnokság bukaresti versenyén nem klubjukat, hanem iskolájukat képviselve több érmet szereztek Dombi Gyula edző tanítványai.

Pályán a Sepsi-SIC kosarasai, zárul a BL főtáblája és a kézi-Eb középdöntője

Idegenben játszik a Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, a CSM Târgoviște lesz az ellenfele, a Bajnokok Ligája főtáblájának utolsó fordulójában megismerjük a továbbjutó együtteseket, a férfi kézilabda Európa-bajnokságon befejeződnek a középdöntős párharcok.

Nagyon elverték a magyar lányok Romániát a vízilabda Eb-n

Fölényes győzelmet aratott a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, kedden délután. Cseh Sándor szövetségi kapitány együttese 25 góllal múlta felül Romániát Funchalban.

Hullámvasúton: galaci pofon, kapussors és a hokirájátszás kapujában – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! legújabb részében elemezzük az FK galaci vereségét és a kapushibák kegyetlen lélektanát. Megvitatjuk a Sportklub és a GYHK esélyeit az Erste Liga alapszakaszának végén, valamint górcső alá vesszük a magyar válogatottak Eb-szerepléseit.

Román–magyar párharc a női vízilabda Eb-n – a keddi sportműsor

Több fronton is bizonyítania kell a magyar válogatottnak: délután a női vízilabda Európa-bajnokságon Románia ellen ugranak medencébe, majd a teremlabdarúgásban Portugália következik. Az esti programot a kézilabdázók zárják Svédország ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!