Hirdetés

Háromból kettő, nem jött össze a triplázás a Góbéknak Budapesten

Györgydeák Apor és Blázsovics Ádám elveszítették a döntőt
Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team - Székelyudvarhely

Két arany- két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a Budapesten rendezett kiemelt tornát a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team versenyzői.

Az idei szezon egyik legfontosabb, a World Series sorozathoz tartozó viadalán mind a három kategóriában döntőt játszottak a székelyföldi teqballosok vasárnap este a magyar fővárosban.

Hirdetés

Előbb a női párosok küzdöttek meg az aranyéremért, Barabási Kinga a moldovai Viorica Tonu oldalán szoros mérkőzésen három játszmában győztek a magyarországi Péchy Petra és Vicsek Nóra ellen, ezzel elhódították a trófeát.

Következett a királykategóriának számító férfi páros fináléja, ahol Györgydeák Apor és a magyarországi Blázsovics Ádám szetthátrányból egyenlítettek ugyan a házigazdákat képviselő Odnoga Mátyással és Bakó Ádámmal szemben, a mindent eldöntő harmadik játszma végén azonban vetélytársaik összpontosítottak jobban, így meg kellett elégedjenek az ezüstéremmel.

Végül a vegyespárosok aranycsatájával fejeződött be a verseny, amelyben Györgydeák Apor és Barabási Kinga szintén elveszítették az első szettet, de sikerült egyenlíteniük, majd magabiztos játékkal behúzták a harmadik játékrészt a lengyel klubtársuk, Marek Pokwap, valamint Alicja Bartnicka ellen, és tornagyőzelmet ünnepeltek.

A két arany- és két ezüstérem mellett egy bronz is került a gyűjteménybe, Marek Pokwap lengyel válogatottbeli társával, Adrian Duszakkal az elődüntőig jutott férfi párosban, ahol Györgydeák és Blázsovics kettőse állította meg őket.

A Góbék Teqball Team rendkívül sikeres tornát tudhat maga mögött, amelyen nagyon közel voltak ahhoz, hogy mind a három trófeát bezsebeljék, végül azonban nem jött össze a triplázás.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Ilyés Róbert: büszke vagyok a fiúkra, egy hatpontos meccsen tudtunk nyerni

Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.

Székelyhon

Május eleji robbantások a parajdi sóbánya felszínén: a Salrom tisztázta a történteket

„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.

`
Krónika

„Nézzen a szemembe!” Felcsaptak az indulatok az Országgyűlésben a külhoni magyarok szavazata kapcsán

A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.

Krónika

Az RMDSZ elnöke elmondta, kit támogatnak az erdélyi magyarok a magyarországi választáson

Az erdélyi magyarok elsöprő többsége Orbán Viktort és a kormánypártokat támogatja – jelentette ki Kelemen Hunor az áprilisi országgyűlési választások kapcsán.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Nem másodrangú bajnokok: reflektorfényben a parasportolók

A világbajnok cselgáncsozó, Alexandru Bologát választották az év sportolójának a romániai Paralimpiai Sportgálán. A bukaresti eseményen valamennyi kategória győztesét díjazták, és nemzetközi sportvezetők is jelen voltak.

A továbbjutásért játszik a Ferencváros az Európa Ligában – csütörtökön a tévében

Az idegenbeli 2–1-es vereség után hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást a Ferencváros a bolgár Ludogorec ellen a labdarúgó Európa Liga rájátszásában. A többi nemzetközi párharc mellett tenisz, sznúker, kézilabda és golf teszi teljessé a kínálatot.

Teljes lesz a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője – szerdán a tévében

Szerdán az utolsó négy mérkőzést rendezik a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásában. A Veszprém a Dinamót fogadja a férfi kézilabda BL-ben, lesz még sznúker, röplabda és tenisz is.

Megdőlt Szabó Gabriella 28 éves fedett pályás európai csúcsa

Az észak-franciaországi Liévinben rendezett atlétikaversenyen megdőlt Szabó Gabriella 28 évig fennálló rekordja. A 2000 méteres síkfutás fedett pályás európai csúcsát Salomé Afonso javította meg.

Amikor minden pont aranyat ér – Helyzetbe hozunk!

Megnyerte a kiesési rangadót az FK Csíkszereda, forrósodik a harc a rájátszásért a 2. Ligában, drámai végjátékok jégkorongban és a téli olimpia tanulságai – ezekről beszélgetünk a Helyzetbe hozunk! 31. részében.

Öt éremmel tértek haza az aradi országos döntőről a csíki dzsúdósok

Remekeltek az U18-as országos cselgáncsbajnokság aradi döntőjében a székelyföldi dzsúdósok: az erős mezőnyben ötször álltak dobogóra, mérlegük egy arany-, két ezüst- és két bronzérem.

Az éllovas a pályán a 2. Ligában, visszavágók a foci BL-ben – a keddi sportműsor

A Vajdahunyad meccsével zárul a labdarúgó másodosztály alapszakaszának első tavaszi fordulója. A nyolcaddöntőbe jutás a tét a Bajnokok Ligájában.

Maga mögé utasította az összes Steaua-játékost, kupagyőztes lett a székelyudvarhelyi asztaliteniszező

Magabiztos játékkal nyerte meg az összes mérkőzését az U15-ös korosztály számára kiírt asztaliteniszezők Román Kupáján Toró Dávid. A nagyobbaknál is az élbolyban zárt.

Ennél jobban nem is sikerülhetett volna a Góbék szezonkezdete

Kimagasló teljesítménnyel kezdték az új szezont a Góbék Teqball Team sportolói, két tornán hat aranyérmet szereztek. A kanadai és a székelyudvarhelyi verseny után Ilyés Szabolcs klubvezetőt az eddigi tapasztalatokról és a következő kihívásokról kérdeztük.

Képernyőn az FK Csíkszereda hazai bajnokija – a hétfői sportműsor

Fontos hazai bajnoki vár Ilyés Róbert legénységére a Szuperliga 28. fordulójában, míg a magyar élvonalban MTK–Ferencváros örökrangadót rendeznek. A kínálatban szerepel még tenisz, sznúker és a kézilabda Magyar Kupa elődöntőjének sorsolása is.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!