A Székesfehérvár-ralival kezdődött el a magyar országos rali-, illetve tereprali bajnokság, amelyen három erdélyi sportoló vett részt: a brassói Bíró Antal és a csíkszeredai Sprenz Tamás egy Can-Am Maverick X3-mal, illetve az udvarhelyszéki Miklós Csaba magyar csapattársával – mindkét duó magyar licenccel az SSV (Side by Side Vehicle) kategóriában indult. Sajnos, Miklós Csaba az első nap után egy baleset miatt feladni kényszerült, a Bíró-Sprencz kettős azonban bravúrosan versenyzett és a viadal végén a dobogó harmadik fokára állhatott.
Sprencz Tamástól megtudtuk, hogy a Székesfehérvár ralin összesen 78 csapat indult. „A verseny egyben a murvás, nemzetközi Pirelli-kupa futama volt, ezen is érdekeltek vagyunk. A Pireli-kupának három magyarországi, két romániai és egy ausztriai futama lesz.
– mondta el Sprencz Tamás.
Győzött a Romániában jól ismert, többszörös romániai bajnok Szabó Gergő, akinek Szűcs Gábor volt a navigátora, a második helyen pedig a Kéry Szilveszter–Bartha Barbara Ane páros végzett. A tereprali T1-es kategóriát a Lukács Kornél “Csucsu” és Mesterházy Márk páros nyerte, a T1+ kategóriában pedig a Mészáros Lőrinc–Szőke Niki duó végzett az élen.
Minden szempontból borzalmas mérkőzésen van túl a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely egyértelmű vereséget szenvedett a bajnoki címvédő FCSB otthonában. A háromszéki klub elnöke, Diószegi László nem leplezte csalódottságát és kritizálta a játékosokat.
Túl vannak a gyors számokon az alpesi sízők az ausztriai Saalbach-Hinterglemmben zajló világbajnokságon. Az első öt próba után sem romániai, sem pedig magyarországi síző nincs a versenyeket befejezők között.
A part mellett legtöbb másfél méter a víz mélysége, ha oda esett volna be a fiatal, meg kellett volna találniuk – derül ki a zetelaki önkéntes tűzoltók vezetőjének, Sándor Dénesnek a beszámolójából.
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
„Gazdát” cserélt az Erdély és Havasalföld legrövidebb, de legzsúfoltabb összeköttetését tehermentesítő autópályaterv.
A diákok riasztóan nagy része funkcionális analfabéta, sokan mégis azon hőbörögnek, hogy miért akar változtatni az oktatásügyi miniszter a rendszeren.
Másfél év kihagyás után nyilatkozott újra Milák Kristóf kétszeres olimpiai bajnok úszó. A 24 éves versenyző a közelgő szingapúri világbajnokságon is rajthoz áll, hosszú távú célja viszont a 2028-as Los Angeles-i olimpia dobogójának legmagasabb foka.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!