A vetélkedőn 55 pilóta állt rajthoz, köztük hat Hargita megyei sportoló, akik közül a kezdő kategóriában induló Popovici Loránd kivételével mind dobogóra állhattak kategóriájukban.
A székelyudvarhelyi Jakab Attila és Gál István, a csíkszeredai Alexandra Teslovan és Szabó Botond, illetve a szépvízi Fazakas Erik Zsolt meghatározó szerepet játszottak géposztályuk és kategóriájuk versenyében.
A hegy királya címet a Hargita versenyen idén is Octavian Ciovică hódította el, a legjobb női versenyzőnek járó különdíjat a székelyföldi Alexandra Teslovan, a legjobb ifjúságinak pedig Bogdan Duma kapta.
Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke úgy döntött, hogy megfelezik a jegyek árát, így a szurkolók könnyebben hozzájuthatnak a belépőkhöz a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában zajló hazai mérkőzésekre.
Valentin Suciut nem lepte meg menesztésének híre, sokkal inkább annak a módja: sokunkhoz hasonlóan a tévéből tudta meg, hogy felállították a kispadról. Az elmúlt időszakról nyilatkozott a Székely Sportnak.
Két nő életét vesztette vasárnap kora este egy Brassó megyei balesetben, miután két személyautó és egy teherautó ütközött össze az 1-es országúton Persány és Vledény között.
Napjainkban egyre többször merül fel a FAFO nevelési stílus fogalma, amely a közösségi média platformjain is egyre nagyobb teret nyer.
Kifogásolja Crin Antonescunak, a bukaresti kormánykoalíció közös államfőjelöltjének múlt héten tett, Székelyföldre vonatkozó kijelentéseit a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma.
A bank évszázadok óta barátja, szeretője, házastársa, anyósa, szomszédja, esküdt ellensége az embernek, helyzete válogatja. A történet, amit most elmesélek, igazán cuki… lett volna. Mint egy vakrandi. Ha minden olajozottan alakul.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!