Hétfőn délelőtt tartotta a 2019-es esztendő első edzését az FK Székelyudvarhely. A teremlabdarúgó 1. Ligában az alapszakasz tizenkét fordulója után a tabella hatodik helyén álló gárda napi egy tréninggel készül, a pontvadászat január 19-én folytatódik.
Jakab Zoltán, az FK edzője elmondta, a keret összetétele maradt, nem terveznek újabb igazolást, a cél pedig továbbra is a rájátszásba való bejutás. Ez jelenleg képben van, a play-offba az alapszakasz első hat helyezettje jut be.
„Nincs sok idő a felkészülésre, szűk két hét múlva már pályára kell lépnünk hivatalos meccsen. Roppant nehéz mérkőzéssel indítunk, hazai környezetben fogadjuk az egyik bajnokesélyest, a Dévai Autobergamót. Addig reméljük, hogy az edzések mellett pár felkészülési találkozót tudunk játszani” – fejtette ki a szakember.
Az udvarhelyiek a hétvégén a Benedek Kupára kaptak meghívást, melyet Gyergyószárhegyen rendeznek. A résztvevők a szintén az élvonalban szereplő Csíkszeredai Imperial Wet, illetve két másodosztályos klub, a Marosvásárhelyi VSK és a Gyergyószentmiklósi Inter. A torna menetrendjét a napokban teszik közzé.
Az FK Székelyudvarhely a bajnokság mellett érdekelt lesz a Román Kupa kiírásában. A nyolcaddöntő sorsolásánál az együttes kiemelt, ami azt jelenti, hogy biztosan idegenben játssza az első kört. Az FK-nak két találkozót kell nyernie, hogy bejusson a Final Fourba.
A futsal 1. Liga mezőnye is nekivág a munkának a téli szünetet követően. A Csíkszeredai Imperial Wet kerete hétfőn délután gyűl össze, a klubnál érdeklődve nem tudtunk meg további információt azzal kapcsolatosan, hogy várható-e játékosmozgás. A megyeszékhelyiek első barátságos meccse is a fent említett Benedek Kupán lesz.
Nem szűnik meg, hanem alaposan átalakul a címvédő, Temesvári Informatica.
A bánsági együttes tulajdonosa, Gabriel Lungu megvonta a további támogatást. Több alapjátékosa már új klubot keresett: Mimi Stoica a Galaci Unitedet, Vlad Iancu a Dévai Autobergamót választotta.
A temesvári klub által közzétett információk alapján az idegenlégiósok, a két ukrán, Dennis Ovsyannikov és Dmitro Bondar, valamint a portugál Andre Deco sem tér vissza. Az edzői feladatokat Daniel Rupa veszi át, miután Robert Lupunak választania kellett a román válogatott szövetségi kapitánya, valamint az Informatica tréneri feladatkör között.
A bajnokság tavaszi idényének jobbára az U19-es csapattal vágnak neki, a napokban a keretet próbálják feltölteni helyi, 20-22 éves sportolókkal.
A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasz március végén zárul, ezt követően hat gárda küzd meg a dobogós helyekért.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!